5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

Новий бунт. У США готуються до штурму Конгресу

Новий бунт. У США готуються до штурму Конгресу

Фото: usnews.com У США бояться повторення подій 6 січня

У Вашингтоні посилені заходи безпеки через оперативну інформацію, що якась група планує 4 березня знову напасти на Конгрес.

 

В американському Капітолії чекають нового штурму. 6 січня, коли Конгрес офіційно стверджував підсумки президентських виборів, войовничі прихильники Дональда Трампа увірвалися в Капітолій. Тоді загинули п’ятеро людей, в тому числі, офіцер підрозділу поліції з охорони Конгресу. Після цього Дональда Трампа звинуватили в підбурюванні заколоту і спробували оголосити йому імпічмент, але Сенат виправдав екс-президента.

 

Тепер у США говорять про підготовку нового нападу. Палата представників навіть скасувала свою сесію в четвер.

 

Звідки беруться такі побоювання?

 

Конспірологічна теорія

 

До 1933 року інавгурація американських президентів проводилася 4 березня. Найбільш радикальні прихильники Дональда Трампа вірять, що в цей день він повернеться до влади.

 

«В кінці лютого невстановлена екстремістська група обговорювала план захопити Капітолій 4 березня і розігнати законодавців-демократів, попередньо загітувати тисячі своїх прихильників відправитися до Вашингтона для участі в цьому», — йдеться в заяві ФБР і міністерства внутрішньої безпеки.

 

Влада не називає конкретних підозрюваних, але ЗМІ пов’язують інформацію з прихильниками QAnon — конспірологічної теорії про те, що Дональд Трамп нібито очолює таємну війну проти секти сатаністів-педофілів, що осіла в американському уряді, бізнесі та мас-медіа.

 

В кінці лютого виконуючий обов’язки начальника охорони Капітолію Йогананда Піттман говорив, що прихильники Трампа нібито хочуть підірвати Конгрес і вбити законодавців.

 

Служба охорони Капітолію оголосила про зміцнення «фізичної інфраструктури» і розміщенні додаткових співробітників.

 

Новий бунт. У США готуються до штурму Конгресу

EPA

 

Хоча колишній директор ЦРУ і міністр оборони Леон Панетта вважає, що силовики просто про всяк випадок демонструють пильність.

 

Чому саме 4 березня

 

У QAnon вважається, що Сполучені Штати перетворилися з держави в корпорацію після прийняття Конгресом так званого Органічного закону про округ Колумбія (District of Columbia Organic Act) в 1871 році.

 

Окремі прихильники QAnon стверджують, що всі президенти США, закони і поправки, прийняті після 1871 року, є нелегітимними.

 

 

Ця теорія запозичена у крайніх лібертаріанців, які виступають проти федеральних законів, загального оподаткування і навіть американської валюти на тій підставі, що вони обмежують індивідуальні права.

 

Прийнята в 1933 році 20-та поправка до Конституції США перенесла терміни приведення до присяги президента і Конгресу на січень. До цього американські лідери заступали на посаду якраз 4 березня.

 

Саме тому послідовники QAnon вхопилися за цю дату — нібито саме 4 березня президент Трамп зможе «на законних підставах» повернутися в президентський офіс і стати 19-м (після Улісса Гранта, який обіймав пост з 1869 по 1877 роки) президентом США.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар