Новий імпічмент за заколот. Що загрожує Трампу
-21.6 C
Киев
20.01.2021
Новини світу

Новий імпічмент за заколот. Що загрожує Трампу

Новий імпічмент за заколот. Що загрожує Трампу

Трампа знову виганяють з Білого дому

Палата представників Конгресу США запустила процедуру імпічменту чинного президента Дональда Трампа.

 

Те, що Дональд Трамп і його президентство надовго увійдуть в історію, давно ні в кого не викликає сумнівів. Але після штурму Капітолія прихильниками Трампа, все ще чинному президенту довелося зіткнутися з новими проблемами. Тепер він став першим президентом в історії США, якого спробують позбавити влади через процедуру імпічменту двічі.

 

У понеділок, 11 січня, Палата представників Конгресу США почала нову процедуру імпічменту Трампа. І це всього за два тижні до закінчення його повноважень.

 

Корреспондент.net розбирався, що загрожує Трампу, крім вічного бана у Twitter.

 

 

Заколот

 

Палата представників Конгресу США звинувачує Трампа в підбурюванні до заколоту.

 

У тексті резолюції про імпічмент сказано, що Трамп «поставив під серйозну загрозу безпеку США і урядові інститути».

 

Питання про імпічмент розглянуть 13 і 14 січня.

 

6 січня Конгрес США зібрався, щоб затвердити перемогу демократа Джо Байдена на президентських виборах. Однак засідання довелося перервати, оскільки прихильники Дональда Трампа увірвалися в будинок Конгресу. Для придушення заворушень у Вашингтон ввели Національну гвардію і оголосили в місті надзвичайний стан.

 

Трамп закликав своїх прихильників розійтися, однак продовжував заявляти, що «вибори вкрали» і що він розуміє «їхній біль». У результаті штурму Капітолія загинуло п’ятеро осіб, у тому числі один поліцейський, більше 60 були затримані.

 

Пізніше в Капітолії відновилося спільне засідання двох палат Конгресу, на якому затвердили підсумки президентських виборів і перемогу Байдена.

 

Після цього Трамп підтвердив мирну передачу влади Байдену і записав відеозвернення, де засудив штурм Капітолія.

 

 

 

Більше не балотуватиметься?

 

Якщо Дональду Трампу оголосять імпічмент до закінчення терміну його повноважень — 20 січня — він більше не зможе брати участь у президентських виборах. Якщо постанову підтримають, владу можуть тимчасово передати віце-президенту Майку Пенсу.

 

Рішення про відсторонення президента від влади приймає Сенат двома третинами голосів. На цей час демократи і республіканці представлені у верхній палаті в співвідношенні 50:50.

 

Оскільки Трампу залишилося перебувати в Білому домі тиждень із невеликим і для всіх необхідних процедур часу явно недостатньо, практична мета його опонентів полягає якраз у тому, щоб перешкодити йому балотуватися в президенти в 2024 році. Якби Сенат прийняв рішення про імпічмент, він міг би проголосувати за включення в нього відповідного пункту.

 

Тому можна припустити, що й коли Трамп стане приватною особою, розгляди не закінчаться.

 

Конгресмен Джеймс Клайберн припустив, що його колеги можуть відкрити справу про імпічмент у середині поточного тижня, а у верхню палату направити її після перших 100 днів президентства Байдена, щоб не відволікати сенаторів від затвердження призначених новим президентом чиновників і першочергових законопроектів, спрямованих на боротьбу з пандемією коронавірусу.

 

Білий дім і старші члени Республіканської партії засудили плани демократів щодо імпічменту як такі, що є «політично мотивованими» і «поглиблюють розкол нашої великої нації».

 

Джо Байден висловився з приводу імпічменту ухильно, сказавши, що це питання Конгресу, але особисто він «давно вважав президента Трампа особою, яка не відповідає цій посаді».

 

Жоден сенатор-республіканець не заявив про готовність проголосувати за імпічмент Трампа, включаючи Пет Тумі від Пенсільванії і Лізу Мурковскі від Аляски, які закликали його добровільно подати у відставку у зв’язку з подіями 6 січня.

 

 

Помилувати самого себе

 

Американські ЗМІ повідомляють, що президент Трамп розглядає можливість заздалегідь помилувати самого себе, а також членів своєї родини, щоб їхні справи не можна було розслідувати після його президентства, а їх самих — притягнути до відповідальності.

 

Найвагомішим застереженням проти самопомилування вчені-юристи називають порушення принципу «ніхто не може бути суддею у власній справі».

 

Хоча відсторонення президента від посади або визнання його недієздатним є малоймовірним за такий короткий проміжок часу, але все йде до того, що судових розслідувань Трампу не уникнути.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар