Новий тип COVID: ВООЗ скликає термінове засідання
24.3 C
Киев
19.08.2022
Новини світу

Новий тип COVID: ВООЗ скликає термінове засідання

Новий тип COVID: ВООЗ скликає термінове засідання

У ВООЗ стурбовані новим видом коронавірусу

Новим варіантом коронавірусу вже заражені 82 особи: 77 у Південно-Африканській Республіці, чотири — у Ботсвані та одна — у Гонконгу.

Всесвітня організація охорони здоров’я у п’ятницю, 26 листопада, збереться на термінове засідання, щоб обговорити нову мутацію коронавірусу B.1.1.529, виявлену у Південній Африці. Про це повідомляє газета Financial Times.

Зазначається, що на зустрічі її учасники планують визначити, чи новий штам є варіантом SARS-CoV-2, що викликає занепокоєння або інтерес.

Як розповів виданню голова Центру епідемічних дій у відповідь та інновацій Південної Африки Туліо де Олівейра, причиною засідання є побоювання ВООЗ щодо швидкого поширення B.1.1.529. За словами вченого, дуже велика кількість мутацій та стійкість нового штаму до вакцин створює загрозу високої ймовірності зараження.

«Будь-який новий варіант, здатний ухилятися від вакцин або поширюватися швидше за Дельту, може стати серйозною проблемою на шляху виходу світу з пандемії», — заявив він.

Газета повідомляє, що новим варіантом COVID на сьогодні інфіковано 82 особи: 77 у Південно-Африканській Республіці, чотири — у Ботсвані та одна — у Гонконгу. Два дні тому таких випадків було десять.

Нагадаємо, штам B.1.1.529 має 32 мутації у спайковому білку — частині вірусу, яку більшість вакцин використовують для підготовки імунної системи до COVID.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар