ОАСК відкрив провадження про звільнення голови НКРЕКП
23.8 C
Киев
30.07.2021
Без рубрики

ОАСК відкрив провадження про звільнення голови НКРЕКП

ОАСК відкрив провадження про звільнення голови НКРЕКП

Суд розгляне питання законності призначення члена НКРЕКП

Ініціатор позову стверджує, що призначення Валерія Тарасюка членом Комісії було незаконним.

 

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) відкрив провадження щодо незаконності перебування Валерія Тарасюка на посаді члена Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), і призначив справу до розгляду. Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомив голова Конфедерації Вільних профспілок України і Незалежної профспілки гірників України, нардеп Михайло Волинець на своїй сторінці в Facebook.

 

«Хочу довести до відома громадськості, що ОАСК Києва, за моїм зверненням щодо незаконності перебування Валерія Тарасюка на посаді члена НКРЕКП, призначив справу до розгляду», — написав він на своїй Facebook-сторінці.

 

Згідно з даними Суду, відкрито провадження у справі за позовом нардепа Волинця, зареєстрованим 12 жовтня.

 

«Нагадую, що до призначення членом НКРЕКП Валерій Тарасюк очолював компанію-електропостачальника Еф енд Ем Україна і володів 10% її статутного капіталу. Після призначення до складу незалежного регулятора він передав управління компанією своєму рідному брату Артему. Але закон прямо забороняє призначати на посаду члена НКРЕКП особу, родич якого керує компанією на ринку енергетики», — написав він.

 

Волинець вважає, що Кабмін, згідно із законом, повинен достроково припинити повноваження будь-якого члена регулятора в разі невідповідності його призначення вимогам закону.

 

Нагадаємо, Валерія Тарасюка обрали членом НКРЕКП у листопаді 2019 року.

 

Перед цим президент Володимир Зеленський звільнив двох і призначив чотирьох нових членів НКРЕКП.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар