ОАСК зобов'язав Ситника покинути пост директора НАБУ протягом місяця
31.9 C
Киев
23.06.2021
Політика

ОАСК зобов’язав Ситника покинути пост директора НАБУ протягом місяця

ОАСК зобов'язав Ситника покинути пост директора НАБУ протягом місяця

Директор НАБУ Артем Ситник
Фото з відкритих джерел

Ситник повинен передати свої повноваження одному із заступників

Окружний адміністративний суд Києва постановив, що директор НАБУ Артем Ситник повинен передати свої повноваження одному із своїх заступників. На виконання ріщення суд встановив термін 1 місяць. Про це повідомляє пресслужба ОАСК. 

«Після прийняття рішення КСУ Ситник Артем з 28.08.2020 р. достроково втратив повноваження директора НАБУ… З 29.08.2020 року один з заступників директора НАБУ відповідно до встановленого розподілу обов’язків зобов’язаний був приступити до виконання обов’язків директора НАБУ, але не виконав свій обов’язок, визначений в абз.2 ч.5 ст.19 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», — йдеться у повідомленні. 

За даними суду, колишній співробітник НАБУ Олександр Карєєв, який і подав позов до ОАСК, хотів поновитися на посаді і мав, «обґрунтовані підстави подати заяву про встановлення способу та порядку виконання судового рішення, оскільки прийняття наказу про поновлення на посаді на підставі рішення суду особою яка не має відповідних повноважень, на думку позивача, не призведе до поновлення його прав».

Крім цього, суд встановив, що рішення КСУ не виконується більше місяця, а дія указу про призначення Ситника «штучно продовжується». У зв’язку з цим ОАСК виніс окремі ухвали і направив їх до ДБР, кожному із заступників Артема Ситника, Кабінету міністрів, РНБО та до Міністерству юстиції.

Зокрема, суд наказав ДБР порушити кримінальні справи за ст. 109 (захоплення влади), ч.4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч.1 та 2 статті 353 ККУ (самовільне присвоєння владних повноважень).

Крім цього, Кабмін суд зобов’язав дати вказівку про забезпечення виконання рішення Конституційного суду. Тоді як РНБО повинно координувати і контролювати діяльність НАБУ щодо виконання рішення Конституційного Суду.

Водночас Мін’юсту суд наказав видалити всі згадки про Ситника як про директора НАБУ із державний реєстрів.

Нагадаємо, , 26 жовтня, Окружний адмінсуд Києва ухвалив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника та дав вказівку Мін’юсту викреслити його з реєстрів як керівника.

Однак, у Мін’юсті заявили, що не можуть виконати рішення ОАСК, адже не мають на це ні правової підстави, ні повноважень.

Источник

Залишити коментар