ОБСЄ: Просувань в переговорах по Донбасу немає
27.1 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

ОБСЄ: Просувань в переговорах по Донбасу немає

ОБСЄ: Просувань в переговорах по Донбасу немає

Фото: dw.com Грау закликала сторони докласти всіх зусиль для якнайшвидшого звільнення і обміну осіб, які утримуються в зв’язку з конфліктом

Дискусія в робочій групі з політичних питань знову не продемонструвала просувань, наголошується в повідомленні ОБСЄ.

Тристоронній контактній групі з врегулювання на Донбасі не вдалося домовитися про початок виконання нового етапу деескалації на Донбасі, що включає додаткове розведення озброєнь і армійських підрозділів. Про це повідомила спеціальний представник ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау після чергових зустрічей ТКГ.

Дискусія в робочій групі з політичних питань знову не продемонструвала просувань, наголошується в повідомленні ОБСЄ.

Разом з тим, вона зазначила, що за оцінками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, «загальна динаміка дотримання режиму припинення вогню продовжує в цілому зберігатися, що позитивно позначається на житті цивільного населення в зоні конфлікту».

«Протягом трьох місяців число порушень залишається значно нижче рівня, що реєструвався до вступу в силу Заходів щодо посилення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року. Це свідчить про важливість політичної волі для подальшого збереження стійкого перемир’я», — сказала Хайді Грау.

Ситуація безпеки і дотримання режиму припинення вогню, включаючи функціонування координаційного механізму з реагування на його порушення, були центральною темою обговорень в робочій групі з безпеки.

При цьому учасники робочих груп підтвердили спільне розуміння щодо місця розташування додаткових ділянок розведення сил і озброєнь, а також оновленого плану розмінування.

ТКГ, прагнучи активізувати роботу з врегулювання конфлікту, доручила робочій групі терміново підготувати проект плану дій на основі письмових пропозицій учасників переговорів в повній відповідності з Мінськими угодами.

Грау закликала сторони докласти всіх зусиль для якнайшвидшого звільнення і обміну осіб, які утримуються в зв’язку з конфліктом, за принципом «всіх на всіх», як передбачено Мінськими угодами.

Як повідомлялося, учасники переговорів ТКГ із врегулювання конфлікту на Донбасі в середу, 28 жовтня, підтвердили намір відкрити два нових контрольних пункти виїзду — виїзду на лінії зіткнення 10 листопада.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар