ООН прийняла посилену резолюцію щодо Криму
-8.8 C
Киев
20.01.2021
Новини України

ООН прийняла посилену резолюцію щодо Криму

ООН прийняла посилену резолюцію щодо Криму

Фото: Getty Images Генасамблея ООН прийняла посилену резолюцію про дії РФ у Криму

Українська резолюція з приводу ситуації з правами людини в анексованому Криму стверджує невизнання анексії півострова міжнародним співтовариством.

 

Генасамблея ООН прийняла посилену українську резолюцію Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна. Про це повідомляє МЗС України в середу, 16 грудня.

 

«Резолюція чітко визначає нелегітимність органів і посадових осіб РФ у Криму в контексті посилення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму. На рівні ООН вперше зафіксовано, що такі посадові особи повинні розглядатися тільки як «окупаційна влада Російської Федерації», — сказано в заяві.

 

Зокрема, документ свідчить, що Росія не виконує міжнародні зобов’язання в галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права. Рівень дотримання прав людини в Криму після його окупації Росією значно знизився також тому, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних договорів, ніж Україна.

 

Також Росія використовує пандемію COVID-19 для введення невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ.

 

«Важливо, що Генасамблея ООН не залишається осторонь проблеми звільнення незаконно утримуваних українських громадян. Відзначаючи звільнення в грудні 2019-го і квітні 2020-го осіб, які утримувалися державою-окупантом на Донбасі, резолюція наголошує на необхідності звільнення всіх українських політичних в’язнів Кремля, згадуючи поіменно Еміра-Усеїн Куку і Сервера Мустафаєва», — додали в МЗС.

 

Крім того, в резолюції вперше включили термін «цивільні журналісти», що є важливим результатом триваючої кампанії МЗС України щодо захисту журналістів та активістів, які працюють в умовах окупації. У резолюції докладно описана підривна господарська діяльність РФ, що виснажує природні ресурси півострова. Резолюція визнає проблему блокування Росією доступу жителів Криму до української системи освіти і порушення релігійних прав місцевого населення.

 

Росію вкотре закликали забезпечити безперешкодний і повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні і СММ ОБСЄ.

 

Нагадаємо, що раніше ЄС продовжив санкції проти РФ за Крим. Економічні санкції за військову агресію Росії будуть продовжені ще на півроку — до серпня 2021 року.

 

Також повідомлялося, що Євросоюзу представили концепцію Кримської платформи. Україна і ЄС обговорили анексію Криму, а також висловили стурбованість порушеннями прав людини і мілітаризацією півострова.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар