ООН: Температура Землі на максимумі за 3 млн років
26.3 C
Киев
18.06.2021
Новини світу

ООН: Температура Землі на максимумі за 3 млн років

ООН: Температура Землі на максимумі за 3 млн років

Фото: Getty Images Населення Землі рухається до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуса до кінця століття

Концентрація вуглекислого газу на планеті піднялася до нового максимуму — на 148% вища від доіндустріального рівня.

 

Температура Землі в 2020 році досягла рекордно високого рівня за 3 млн років. Поточних зобов’язань країн зі скорочення викидів парникових газів недостатньо, щоб запобігти кліматичній катастрофі. Про це сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на міжнародній конференції Петерсберзький кліматичний діалог, повідомляється на сайті організації в четвер, 6 травня.

 

 

«Минулий рік став ще одним безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів, — заявив він. — Концентрація вуглекислого газу знову піднялася до нового максимуму — на 148% вища від доіндустріального рівня».

 

За словами Гутерріша, «це найвищий рівень за 3 млн років, коли температура Землі була вища на 3 градуси, а рівень моря — вищий, приблизно, на 15 метрів».

 

«Минулоріч було вже на 1,2 градуса спекотніше, ніж в індустріальні часи — це небезпечно близько до 1,5 градусної межі, встановленої науковим співтовариством. Ми все ще рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуса до кінця століття. Ми, дійсно, стоїмо на краю прірви», — підкреслив він.

 

Генсек ООН відзначив, що чинних зобов’язань країн зі скорочення викидів парникових газів недостатньо, щоб запобігти кліматичній катастрофі.

 

«Але якщо ми будемо працювати разом, ми зможемо запобігти гіршим наслідкам порушення клімату і використовувати відновлення після пандемії COVID-19, щоб направити нас на більш чистий і зелений шлях», — додав Гутерріш.

 

Раніше в ООН заявили, що потрібна глобальна коаліція за нульові викиди вуглецю. Уряди країн вже повинні вживати заходів щодо запобігання подальшим змінам клімату та адаптації до наявних змін.

 

Також повідомляється, що 2020 рік став в Європі найспекотнішим за 150 років. Температура на континенті була підвищена в усі пори року.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар