16.2 C
Киев
11.06.2021
Новини України

ОП відповів на критику Путіна про корінні народи

ОП відповів на критику Путіна про корінні народи

Фото: Пресс-служба президента Украины В ОП вважають дивним порівняння Путіним проекту про права корінних народів з ідеями нацистів

Путін порівняв законопроект Зеленського про права корінних народів з ідеями нацистської Німеччини — в ОП назвали це порівняння дивним.

 

Президент РФ Володимир Путін порівняв законопроект президента України Володимира Зеленського про права корінних народів з ідеями нацистської Німеччини — в Офісі президента вважають це порівняння дивним. Про це заявив радник глави ОП Михайло Подоляк, повідомляє УНІАН у четвер, 10 червня.

 

«М’яко кажучи, дивна заява. Бо поняття «корінні народи» — стійке юридичне поняття в сучасному міжнародному порядку. У подібних слів російського президента може бути кілька пояснень. Або президент РФ некоректно проінформований про український законопроект. Або це, знову ж таки, банальне підігрування існуючому пропагандистському порядку в РФ. Або це риторична підготовка до тих переговорів, які будуть вестися за участю російської сторони. Не більше того», — сказав Подоляк.

 

Радник глави ОП нагадав, що в самій Росії ще в 1999 році був прийнятий федеральний закон Про гарантії прав корінних нечисленних народів Росії.

 

«Є масив міжнародно-правових актів, які регулюють цю сферу. Зокрема, Декларація ООН про права корінних народів. Тобто, в такому регулюванні немає і не може бути нічого деструктивного», — додав Подоляк.

 

За його словами, потрібно розрізняти правове регулювання прав корінних народів і прав національних меншин.

 

«Якщо, наприклад, права кримських татар, кримчаків і караїмів можуть бути врегульовані законом про корінні народи України, то права національних меншин — у тому числі і російських — вимагають окремого акту. Якщо, звичайно, в цьому є хоч якісь резони, так як права нацменшин в Україні зовсім не ущемлені», — підсумував Подоляк.

 

Раніше Путін заявив, що Україна завищує ціни на транзит. Транспортування газу через Україну буде дорожчим, ніж по Північному потоку-2, але Росія готова продовжити використовувати українську ГТС.

 

Також Путін озвучив теми для обговорення з президентом США Джо Байденом. Російський президент має намір обговорити з американським колегою низку питань і спробувати врегулювати відносини між країнами.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар