Опитування від президента – це штучна виборча технологія для мобілізації електорату, – Заружко
24.6 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Опитування від президента – це штучна виборча технологія для мобілізації електорату, – Заружко

Опитування від президента – це штучна виборча технологія для мобілізації електорату, – Заружко

Валерія Заружко
Скріншот із відео

Така ініціатива перебуває поза правовим полем, наголосила колишня народна депутатка

Опитування президента України Володимира Зеленського під час місцевих виборів – це штучна виборча технологія для мобілізації електорату. У цій ситуації виключати правові наслідки не слід, оскільки може йти мова про перевищення владних повноважень.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України VIII скликання Валерія Заружко.

Гостя ток-шоу зауважила, що опитування із запитаннями від президента України Володимира Зеленського до українців, яке провели 25 жовтня, в день місцевих виборів, перебуває поза правовим полем.

«Ні в Конституції України, ні в законодавстві України у нас немає жодних опитувань, це навіть не може бути консультативним референдумом», – сказала Валерія Заружко.

Гостя студії припустила, що опитування використали як технологію для мобілізації виборців.

«Я не знаю, хто напоумив на це президента, але, на мій погляд, це була виключно штучна виборча технологія для мобілізації електорату. Можливо, вона спрацювала, але тут правові наслідки ми не можемо виключати, оскільки тут може йти мова про перевищення владних повноважень», – зазначила Валерія Заружко.

На її думку, 5 запитань, які ставили у межах опитування, розроблені нашвидкуруч, їх можна трактувати по-різному.

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня, в Україні відбулося голосування на місцевих виборах. 

У день виборів до місцевих органів влади біля виборчих дільниць відбулося всеукраїнське опитування, ініційоване Володимиром Зеленським. Громадянам пропонували відповісти на 5 важливих питань шляхом заповнення спеціальної анкети. 

Як повідомляли, для проведення опитування щодо п’яти питань президента Володимира Зеленського в день місцевих виборів 25 жовтня партія «Слуга народу» найняла компанію «Зе медіа».

28 жовтня стало відомо, що Верховний суд України відмовився визнати всеукраїнське опитування президента Володимира Зеленського незаконною агітацією.

Источник

Залишити коментар