"Опозиційна платформа - За життя": Політичний банкрут Зеленський намагається встановити диктатуру, незаконно закриваючи ЗМІ
3.2 C
Киев
27.02.2021
Політика

«Опозиційна платформа — За життя»: Політичний банкрут Зеленський намагається встановити диктатуру, незаконно закриваючи ЗМІ

"Опозиційна платформа - За життя": Політичний банкрут Зеленський намагається встановити диктатуру, незаконно закриваючи ЗМІ


Пресслужба «Опозиційної платформи – За життя»

Указ Президента України Володимира Зеленського про припинення діяльності телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, введення персональних санкцій проти їх власника, члена політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Тараса Козака є актом узурпації влади, відвертої цензури, механізмом встановлення диктатури і тиранії в країні, нехтуванням всіх міжнародних принципів і норм демократії. Про це йдеться в заяві «Опозиційної платформи — За життя», оприлюдненій на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Йдучи шляхом корупції, крадіжки грошей на «Великому будівництві», піднімаючи тарифи на газ для населення, переслідуючи російськомовних громадян і підтримуючи націонал-радикалів, Зеленський не міг проігнорувати свободу слова тих засобів масової інформації, які виступали з обґрунтованою критикою його дій.

Це рішення, що автоматично переводить Україну в число диктатур, свідчить лише про повне банкрутство чинної влади, реальність катастрофічного падіння рейтингу особисто Зеленського і партії «Слуга народу».

Рішення Президента Зеленського повністю суперечить чинному законодавству. Частина друга статті 1 Закону України «Про санкції» говорить: «санкції можуть застосовуватися з боку України щодо іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка перебуває під контролем іноземної юридичної особи або фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність».

Телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK є українськими юридичними особами, а Тарас Козак є громадянином України, тому рішення, прийняте Зеленським, є грубим, кричущим порушенням українського законодавства, оскільки дія Закону України «Про санкції» на них не поширюється. Закони і Конституція України (ст.62) прямо забороняють обмеження прав і свобод громадян, поки їх винність не доведена в законному порядку і не встановлена рішенням суду.  Ніякими Указами Президента без рішення суду не може бути припинена діяльність телевізійних каналів.

«Опозиційна платформа — За життя» заявляє, що умисні, злочинні дії Зеленського, який провалився як лідер держави, – це спроба розправи над опозиційною політичною силою, яка, згідно з даними соціологічних опитувань, є лідером політичних симпатій.

Представники політичних сил України, громадянського суспільства і мислячі громадяни повинні здавати собі справу в тому, що влада Зеленського твердо встала на шлях узурпації влади, встановлення диктатури, знищення опозиції і розправи над свободою слова.

Ми звертаємося до міжнародних організацій та їх моніторингових місій в Україні, дипломатичних представництв із закликом рішуче засудити диктаторські дії Зеленського. Вказати на неприпустимість репресій проти опозиції та незалежних ЗМІ.

Источник

Залишити коментар