"Опозиційна платформа - За життя": Протистояння законодавчої та судової гілок влади може вирішити український народ, обравши новий склад парламенту
3.2 C
Киев
09.05.2021
Політика

«Опозиційна платформа — За життя»: Протистояння законодавчої та судової гілок влади може вирішити український народ, обравши новий склад парламенту

"Опозиційна платформа - За життя": Протистояння законодавчої та судової гілок влади може вирішити український народ, обравши новий склад парламенту


«Опозиційна платформа — За життя»

Протистояння законодавчої та судової гілок влади може вирішити український народ, обравши новий склад парламенту. Про це йдеться в заяві партії «Опозиційна платформа — За життя», опублікованій на сайті політсили.

Наводимо текст дослівно:

На жаль, влада продовжує спроби нівелювання конституційної юрисдикції та ліквідації Конституційного Суду. 2 листопада 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 4304, анонсований спікером на погоджувальній раді як документ, для прийняття якого парламент має «продемонструвати свою консолідовану позицію».

Спроба винести на голосування законопроєкт, який скасовує набрало законної сили рішення Конституційного Суду України, свідчить про прагнення парламенту зазіхнути на незалежність судової гілки влади, закріплену в Конституції України. Суть законодавчої ініціативи полягає в тому, щоб відновити дію норм законів України, які визнані Конституційним Судом неконституційними. Це прямо суперечить статті 1512 Конституції України, згідно з якою «рішення та висновки, прийняті Конституційним судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені».

Прагнучи реанімувати норми Закону, визнані неконституційними, шляхом їх «відновлення», парламент, по суті, вдався до реваншизму щодо Конституційного суду як до помсти за прийняття рішень про неконституційність актів Верховної Ради.

Більше того, оскільки Основний Закон України не передбачає такої форми для прийняття закону, як відновлення дії певної норми, можна стверджувати: йдеться про спробу прийняття Верховною Радою завідомо неконституційного закону неконституційним способом. Це пік правового нігілізму і грубе порушення Конституції України.

Конституційний Суд України в рішенні від 8 червня 2016 року № 4 рп/2016 вказав, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічній редакції, оскільки рішення Конституційного суду України є «обов’язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені». Повторне введення правового регулювання, визнаного Конституційним судом України неконституційним, дає підстави говорити про порушення конституційних приписів, згідно з якими закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8 Основного Закону України).

Переважна більшість громадян України на місцевих виборах, що відбулися 25 жовтня 2020 року, відмовили в довірі представникам партії «Слуга народу» і політиці, що проводиться Зеленським і його оточенням.

«Опозиційна платформа — За життя» заявляє: політична криза, що виникла в країні, може бути вирішена за допомогою «перезавантаження» влади. Але зробити це необхідно не шляхом дострокового припинення повноважень суддів Конституційного суду, що діяли в рамках своїх повноважень, а шляхом «перезавантаження» Верховної Ради України, депутати якої готують прийняття подібних антиконституційних законів, що свідчать про їх непрофесіоналізм, упередженість і неповагу до Конституції України, порушення прав громадян.

Події, які відбуваються навколо Конституційного суду – спроби неконституційного розпуску складу Суду, дискредитація судового корпусу, втручання в діяльність судового органу, – не тільки свідчать про конституційну кризу, але й вказують на наявність конституційного конфлікту між гілками влади, рішенням якого повинні стати позачергові парламентські вибори, а арбітром – народ України як носій суверенітету і єдине джерело влади. Конституційний Суд України 20 червня 2019 року в рішенні № 6-р/2019, вказав, що вирішення конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України.

Источник

Залишити коментар