18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

«Опозиційна платформа — За життя»: Рішення КСУ мають виконувати всі чиновники аж до президента, навіть якщо їхнім західним господарям воно не подобається

"Опозиційна платформа - За життя": Рішення КСУ мають виконувати всі чиновники аж до президента, навіть якщо їхнім західним господарям воно не подобається


Пресслужба «Опозиційної платформи – За життя»

Рішення Конституційного Суду України мають виконувати всі чиновники аж до президента Володимира Зеленського, навіть якщо їхнім західним господарям воно не подобається. Це випливає із заяви «Опозиційної платформи — За життя», розміщеної на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

В останні дні Конституційний Суд України ухвалив низку важливих рішень, зокрема вказав на неконституційність рішень НАЗК щодо електронного декларування і, зазначивши, що кримінальна відповідальність за декларування недостовірних відомостей є надмірною, таку відповідальність скасував.

Це рішення Конституційного суду викликало різку критику з боку як представників української влади, так і західних «партнерів». Зокрема, повністю залежний від Заходу український Президент, поправивши норми права, перевищивши свої повноваження і проявивши повну неповагу до Конституційного Суду, зажадав від суддів пояснити їх рішення. Гарант Конституції, який повинен першим відстоювати дотримання Основного закону, фактично викручує руки представникам судової влади, намагаючись зберегти норму, яка не відповідає Конституції країни. Сам факт публічних заяв про необхідність «пояснити» рішення КС підриває авторитет судової системи та інститутів державної влади.

«Опозиційна платформа – За життя» заявляє про дискримінацію конституційної юрисдикції країни, прямим втручанням у роботу судової системи і спробою тиску на суд і є злочином, а також веде до порушення балансу гілок влади, послаблення можливостей судової системи щодо захисту прав і свобод людини, остаточно перетворюючи Україну на територію реалізації чужих національних інтересів і геополітичних амбіцій інших держав.

Такі протиправні дії по суті своїй дискредитують систему державного управління і порушують основоположний конституційний принцип поділу влади.

«Опозиційна платформа — за життя» вкотре заявляє про крайню неефективність боротьби з корупцією в Україні. І нагадує: витративши понад 12 млрд грн коштів українських платників податків і запланувавши на свою діяльність в 2021 році ще 5,6 млрд грн бюджетних коштів, антикорупційні органи з моменту їх створення в 2015 році повернули в українську казну менше 500 тис.грн, у тому числі в 2020-му – тільки 48,5 тис. грн.

Саме ця псевдоантикорупційна система, повністю підконтрольна західним кураторам і тому неминуче суперечить Конституції України, поряд з наглядовими радами державних компаній викачує кошти з державного бюджету України, не приносячи країні ніякої користі. Вона служить лише інструментом зовнішнього управління, при якому представники іноземних держав не просто не соромляться здійснювати контроль за роботою і НАЗК, і НАБУ, і Вищого антикорупційного суду, а вже навіть роблять це демонстративно.

Захід всіма силами намагається зберегти нав’язану нашій країні і простроєну за його вказівкою нібито антикорупційну систему, давно стала рудиментом, що перетворилася фактично в інструмент боротьби з неугодними, з політичними опонентами.

Ніхто не може вимагати від Конституційного Суду жодних пояснень щодо його рішень. Ніхто не має повноважень проводити ревізію рішень Конституційного Суду. Вони підлягають виконанню в обов’язковому порядку. У тому числі Президентом, главою його офісу і всіма іншими, активно виявляють своє невдоволення рішенням органу, що забезпечує верховенство Конституції в нашій країні.

«Опозиційна платформа — за життя» вимагає від української влади і зокрема Президента Зеленського припинити принижувати Україну своєю угодницькою позицією по відношенню до західних агентів зовнішнього управління. Влада повинна негайно припинити тиск на Конституційний Суд України і забезпечити беззаперечне виконання рішення КСУ на виконання норм Основного Закону.

Источник

Залишити коментар