"Опозиційна платформа - За життя": Захмарні тарифи і криза неплатежів - комунальній системі України загрожує колапс
5.2 C
Киев
24.01.2021
Політика

«Опозиційна платформа — За життя»: Захмарні тарифи і криза неплатежів — комунальній системі України загрожує колапс

"Опозиційна платформа - За життя": Захмарні тарифи і криза неплатежів - комунальній системі України загрожує колапс


Фото з відкритих джерел

Україна на порозі колапсу житлово-комунального господарства. З приходом холодів рахунки в платіжках ростуть в геометричній прогресії, а паралельно з цим, немов снігова куля, ростуть і борги населення за комунальні послуги. Влада ж продовжує оббирати бідних громадян. Про це йдеться в заяві «Опозиційної платформи — За життя» , яка розміщена на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Навесні 2019-го Володимир Зеленський очолив країну на хвилі нещадної критики діючих тоді комунальних тарифів. А вже до літа влада … відхрестилася від ідеї їх перегляду: мовляв, новий Президент жартував на тему захмарних цін на газ, але знизити їх нікому не обіцяв.

З приходом холодів, намагаючись уникнути народного гніву, Президент оголосив: «ми знайшли цікаве рішення, яке дозволить знизити тарифи взимку в 2020 році майже вполовину. Це буде точно не за ваші кошти». У той момент ціна на газ становила 5,7 грн за кубометр.

Це було рівно рік тому. На сьогодні вартість газу для населення… підвищилася з 5,7 грн до рекордних 9,7 грн за кубометр. І це при тому, що «Нафтогаз України» не втомлюється рапортувати: сховища повні. А саме блакитне паливо частково видобуто в Україні, а частково закуплено в літній сезон за низькими цінами.

Тепер на порядку денному підвищення цін на електроенергію. Міненерго однозначно попередило про майбутній перегляд тарифу на електрику, а ціна транспортування електроенергії зросла на 30% вже з 1 грудня. Це спричинить за собою зростання і інших комунальних тарифів.

Зеленський і його оточення продовжують безсовісно обманювати і цинічно обкрадати свій народ. В умовах, коли через пандемію і карантин громадяни позбулися і заробітків, і останніх заощаджень, тарифна політика нинішнього уряду є чистої води геноцидом українського народу. А криза неплатежів загрожує остаточно розвалити застаріле комунальне господарство країни. До того ж невідомо, як позначиться на ньому в зимовий період можливий місячний локдаун.

Залишається констатувати, що нинішня влада жваво підхопила естафету у колишньої, раніше звалила на громадян серйозну проблему завищених комунальних тарифів. За офіційними даними, з 2013 року тарифи на ЖКП в Україні (газ, тепло, електроенергію, водопостачання) зросли в середньому в 9,2 рази, або на 821%. Це стало непідйомною ношею для населення країни. Заборгованість по комунальних платежах вже перевищила 56 млрд грн, лише за жовтень збільшившись майже на 2 млрд грн.

А оскільки опалювальний сезон тільки почався, борги будуть рости. Це здатне привести не просто до колапсу комунальної системи, а й до техногенної катастрофи. Фактично країна живе як на пороховій бочці: надзвичайна ситуація, внаслідок якої в 2006 році повністю замерз Алчевськ, може повторитися в будь-якому з українських міст вже цієї зими.

Партія » опозиційна платформа — за життя» ще півтора роки тому запропонувала офіційному Києву реальний механізм зниження тарифів для населення: прямі поставки російського газу в Україну, та ще й з 25%-ю знижкою від ціни. Таких домовленостей з російською стороною навесні 2019 – го вдалося досягти керівництву «опозиційної платформи-за життя». Однак, як і колишньої влади, нинішній «зеленій» команді куди вигідніше вивуджувати останні копійки з спорожнілих гаманців своїх громадян, дозволяючи заробляти на цих схемах західним трейдерам.

«Опозиційна платформа — за життя» відповідально заявляє: проблема комунальних тарифів потребує невідкладного вирішення. Збіднілі українці не в змозі задовольняти зростаючі апетити Зеленського і наближених до нього олігархів. Тарифи на ЖКП стали непідйомними для більшості українських сімей. А відповідальність за прийдешній колапс комунальної системи, за невиконання своїх обіцянок цілком і повністю ляже на уряд, главу держави і депутатів від провладної партії.

Источник

Залишити коментар