"Опозиційна платформа - За життя": Зеленський і "слуги " слідом за Порошенком знищують права російськомовних громадян
7.9 C
Киев
04.03.2021
Політика

«Опозиційна платформа — За життя»: Зеленський і «слуги » слідом за Порошенком знищують права російськомовних громадян

"Опозиційна платформа - За життя": Зеленський і "слуги " слідом за Порошенком знищують права російськомовних громадян


Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

Президент Володимир Зеленський і «слуги народу» слідом за владою їх попередника Петра Порошенка знищують права російськомовних громадян. Про це йдеться в заяві «Опозиційної платформи — За життя», яку розміщено на сайті партії.

Наводимо її текст дослівно:

В Україні набирає обертів черговий виток русофобської істерії. 16 січня 2021 року набирає чинності норма Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка вимагає обслуговувати відвідувачів українською мовою. І армія в’ятровичів-креминів-фаріонів вже завмерла на низькому старті — в готовності труїти персонал сфери обслуговування всієї країни, а також лікарів, аптекарів, службовців і фахівців всіх профілів за використання російської мови на робочому місці.

Через рік за порушення цієї норми ще й санкції будуть введені. Але вже зараз влада оприлюднила інструкції для тих, хто готовий писати доноси на своїх російськомовних співгромадян. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь поквапився в ЗМІ детально і з ілюстраціями роз’яснити українцям куди, в які терміни і в якому вигляді вони можуть «закладати» порушників цього цинічного законодавчого «шедевра».

Все це-продовження владою політики печерної русофобії, розпалювання ненависті за мовною ознакою, поділу українців на «своїх» і «чужих». Після кількох років шалених спроб переписати історію, оскаженілої декомунізації, знесення пам’ятників, перейменування вулиць і населених пунктів, заборони свят і викорінення будь-якої згадки про спільну історію українського і російського народів, не знайшовши вже інших способів посварити багатонаціональне населення України, прихлебателі заходу у владі в черговий раз вирішили загострити мовне питання.

Використовуючи як інструмент політичний тиск на бізнес і окремих громадян, влада створює нові корупційні можливості, «підстави» для перевірок і штрафів, цілеспрямовано і послідовно проводить політику, яка у важких соціально-економічних умовах не згуртовує українське суспільство, а розколює його, протиставляючи людей один одному.

В Україні грубо зневажаються права і окремих російськомовних громадян, і цілих громад. Влада відверто нехтує нормами Основного закону, що захищають всіх громадян країни незалежно від їх національної приналежності, політичних поглядів і віросповідання. І репресивні норми закону» Про забезпечення функціонування української мови як державної » щодо російськомовних українців – чергове тому підтвердження.

«Опозиційна платформа — за життя» заявляє, що готова захищати громадянські та культурні права всіх громадян нашої країни, в тому числі право на використання своєї рідної мови. Ми вимагаємо від влади скасувати дискримінаційну норму мовного закону. Вимагаємо припинити політичні спекуляції на темі мови і перестати розділяти українців на угодних і неугодних за мовною ознакою. Ми також закликаємо Громадські організації, лідерів думок та правозахисників об’єднатися в питанні захисту інтересів національних меншин – заради цілісності України, єдності українського народу та збереження його багатої, унікальної мультикультурної спадщини.

Источник

Залишити коментар