18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

ОПЗЖ вважає, що поданий урядом проєкт бюджету неприйнятний і вимагає кардинальних змін

ОПЗЖ вважає, що поданий урядом проєкт бюджету неприйнятний і вимагає кардинальних змін

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук
Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

Політична партія «Опозиційна платформа — За життя» вважає, що проєкт бюджету, поданий Кабінетом Міністрів, неприйнятний і вимагає кардинальних змін.

Про це заявив голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народний депутат України Віктор Медведчук під час брифінгу у Верховній Раді.

«Ми дійсно подали 220 поправок в законопроєкт, бюджет для проходження його в першому читанні, який повинен слухатися, якщо комітет завершить і подасть відповідну таблицю, в четвер на цьому тижні. Ми вважаємо, що цей бюджет неприйнятний для того, щоб він був ухвалений і в першому читанні, і в подальшому. Він вимагає кардинальних змін», — зазначив Віктор Медведчук, відповідаючи на питання про поданий урядом бюджет на 2021 рік.

За словами опозиційного політика, не може бути терпимою ситуація, коли дохідна частина бюджету формується на дві третини, майже на 66%, з внутрішніх і зовнішніх запозичень.

«Це неприйнятно для суверенної і незалежної держави. Ми повинні змінювати радикальним чином економічну політику. Ми дали пропозиції щодо наповнення дохідної частини і зростання ВВП конкретно. Це зняття економічної блокади з Донбасу, це відновлення торговельно-економічних відносин з країнами СНД і з РФ, і вважаємо, що ми можемо збільшити за рахунок зміни радикального економічного курсу, за рахунок податкової політики, за рахунок тарифної політики, а всі ці законопроєкти знаходяться у ВРУ вже не перший місяць, ми можемо змінити радикально наповнення дохідної частини бюджету, де не буде дві третини складатися із запозичення. Усі ці пропозиції ми зробили», — підкреслив народний депутат.

Віктор Медведчук також додав, що «Опозиційна платформа — За життя» зробила пропозицію щодо захисту соціальних програм, щодо субвенцій і субсидій.

«Ми зробили пропозицію про те, що не може бути прийнятний прожитковий мінімум на тому рівні, який пропонує сьогодні уряд, який давно мав бути відправлений у відставку. Ми зробили свої пропозиції щодо мінімальної заробітної плати, яка не може становити ні 5, ні 6 тисяч гривень. Ми зробили свої пропозиції з приводу мінімальної пенсії. Усе це фактично подано в альтернативному законопроєкті до бюджету, який був підготовлений і внесений до ВРУ Кабінетом міністрів. І ми будемо стояти твердо на цих позиціях, тому що, по-перше, вважаємо, що бюджет повинен захищати соціально наших громадян, перше. Друге: ми вказуємо на нові джерела поповнення ВВП і дохідної частини бюджету, і ми вказуємо, що треба в економіці змінити для того, щоб претендувати на побудову в Україні успішної країни», — підкреслив Віктор Медведчук.

Источник

Залишити коментар