ОРДЛО демонструють, що не вірять Зеленському, а довіряють тільки Медведчуку, – Джангіров
1.9 C
Киев
08.03.2021
Політика

ОРДЛО демонструють, що не вірять Зеленському, а довіряють тільки Медведчуку, – Джангіров

ОРДЛО демонструють, що не вірять Зеленському, а довіряють тільки Медведчуку, – Джангіров

Дмитро Джангіров
Фото з відкритих джерел

ОРДЛО показали, що більше не довіряють українській владі на чолі із Зеленським, а гідним довіри вважають лише голову політради «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука. Так політичний публіцист Дмитро Джангіров прокоментував у Facebook заяву невизнаних «ДНР»/»ЛНР» про готовність передати групу утримуваних осіб Києву за посередництва Медведчука.

«16 січня влада невизнаних республік заявила, що в односторонньому порядку передасть Україні групу утримуваних осіб, передача відбудеться за посередництва голови політради «Опозиційної платформи – За життя!» Віктора Медведчука. Згідно із заявою невизнаних ДНР і ЛНР, в цю групу повинні увійти жінки, літні і страждають важкими захворюваннями особи», — написав публіцист.

Джангіров звернув увагу, що передача полонених Віктору Медведчуку – це символічний жест.

«Однак з політичної точки зору стає очевидно, що результати, які Банковій зазвичай видаються за титанічні зусилля багатьох людей на чолі з Президентом ЗЕ і ув’язуються з виконанням «Мінська-2», насправді цілком доступні одній людині. І без прив’язки до Мінського процесу. Якщо ж говорити по суті, то, звичайно ж, передача полонених/утримуваних осіб самопроголошеними республіками Віктору Медведчуку є символічним жестом, як, втім, і будь-який «жест доброї волі», – поділився висновками автор.

Джангіров роз’яснив, що мінський процес перетворився на «Мінський глухий кут», тому так звані «ДНР» і «ЛНР» більше не вірять українській владі на чолі із Зеленським.

«У «сухому залишку» ми отримуємо замість уповільненого Мінського процесу безнадійний Мінський глухий кут: офіційна позиція Києва на сьогодні – «політичні пункти Мінська-2 виконати неможливо». Таку позицію можна як завгодно красномовно аргументувати на підконтрольній території, але потрібно чесно визнати – «по той бік» вона вбиває на корені всяке бажання вести переговори», – зазначив публіцист.

При цьому, за словами Джангірова, немає нічого дивного, що представники ДНР/ЛНР заявили про готовність передати утримуваних українців саме Медведчуку.

«Тому немає нічого дивного в тому, що представники ОРДЛО передають утримуваних українців саме Віктору Медведчуку – опозиційному політику, який послідовно виступає за виконання Мінських угод – як за змістом, так і порядком виконання. Тим більше, що сумарно голова політради ОПЗЖ за роки конфлікту на Донбасі звільнив близько тисячі осіб по обидві сторони конфлікту», – нагадав публіцист.

Джангіров уточнив, що так звані «ДНР» і «ЛНР» публічно погодилися виконувати мирний план Медведчука.

«А його мирний план-концепція – єдиний мирний план, який: а) ґрунтується на Мінських угодах; б) підтримується невизнаними ДНР/ЛНР, про що їх представники публічно заявили ще два роки тому», – додав експерт.

«До речі, в 2019-2020 рр. оточення Зеленського, ховаючись за звільненням людей, заявляло, що нібито «Україна виконала» Паризькі домовленості (тобто зобов’язання, які Київ взяв на себе за підсумками зустрічі в «нормандському форматі» 09 -10.12.2019). Очевидно, що така спекуляція не буде прийнята в ОРДО і ОРЛО», – акцентував публіцист.

Джангіров підкреслив: Заява так званих «ДНР» і «ЛНР» свідчить, що Медведчук – це єдиний український топ-політик, кому вони довіряють.

«Нарешті, головне питання –  це довіра. Про що говорить така новина? А каже вона про те, що ні в Донецьку, ні в Луганську немає ніякої довіри до української влади на чолі з Зеленським. І якщо невизнані ДНР/ЛНР заявляють про готовність передати утримуваних осіб Медведчуку, значить, він є єдиною фігурою, кому вони довіряють», – зробив висновок публіцист.

«Але, головне, – люди повернуться додому, і хочеться сподіватися, що анонсовані перевірки з боку українських компетентних органів будуть м’якими і нетривалими», – підсумував політичний публіцист Дмитро Джангіров.

Источник

Залишити коментар