4.2 C
Киев
01.01.2021
Новини України

Падіння в базових галузях економіки сповільнилося

Падіння в базових галузях економіки сповільнилося

Фото: Корреспондент.net Падіння в базових галузях економіки України сповільнилося

В кінці 2020 року в Україні падіння Індексу виробництва базових галузей сповільнилося і становить менше 6%.

 

У листопаді 2020 року Індекс виробництва базових галузей вперше з жовтня 2019 року зріс на 3,3% п/п. Про це свідчать дані Макроекономічного і монетарного огляду Нацбанку, опублікованого в четвер, 31 грудня.

 

За підсумками січня — листопада падіння ІВБГ становив 5,6%, що дещо менше, ніж за перші 10 місяців — 6,5%.

 

У листопаді помітно сповільнився спад у промисловості (до 0.3% п/п) завдяки сприятливим зовнішнім умовам, ефекту бази порівняння минулого року для металургії (істотний спад у минулому році через слабкий зовнішній попит), зростання витрат бюджету на оборону і більш холодну, ніж минулого року, погоду.

 

Крім того, надолуження темпів збору пізніх зернових та технічних культур зумовило відновлення високих темпів зростання в сільському господарстві (на 11.3% п/п).

 

У той же час, нарощування експорту підтримало оптовий товарообіг і вантажоперевезення.

 

Нарешті, значні темпи зростання витрат бюджету на дорожню інфраструктуру сприяли зростанню в будівництві, зазначили в НБУ.

 

«Втім, на тлі певного уповільнення зростання зарплат і введення карантину «вихідного дня» дещо знизилися темпи зростання роздрібної торгівлі, а спад пасажирообороту заглибився», — сказано в огляді.

 

Нагадаємо, що раніше в Кабміні порівняли прогнози щодо зростання економіки. Нацбанк прогнозує зростання ВВП в наступному році на 4,2%, МВФ — на 3,4%, а Мінекономіки — 4,6%.

 

Шмигаль дав економічний прогноз на 2021 рік

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар