Пакистан назвав умову для переговорів з Індією
26.3 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Пакистан назвав умову для переговорів з Індією

Пакистан назвав умову для переговорів з Індією

Фото: АР Пакистан вимагає від Індії вивести війська з Кашміру

Індія і Пакистан претендують на Кашмір повністю, але керують окремими його частинами, розділеними лінією контролю.

 

Офіційний Ісламабад готовий вести переговори з Індією після виконання двох умов. Про це заявив прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан, повідомив у середу, 28 жовтня, телеканал Al Jazeera.

 

Хан зробив цю заяву у вівторок у зв’язку з річницею введення індійських сил безпеки в керовану ними частину Кашміру в 1947 році.

 

«Я готовий до переговорів, але для цього вам потрібно буде покласти край військовій облозі, яку ви наклали на Кашмір, і, по-друге, вам потрібно буде надати кашмірцям право на самовизначення, відповідно до вимог ООН», — сказав Хан.

 

Індія і Пакистан претендують на Кашмір повністю, але керують окремими його частинами, розділеними лінією контролю, на якій з 2003 року діє крихке припинення вогню.

 

Індія в серпні 2019 року скасувала конституційне положення, яке давало штату Кашмір, що знаходиться під управлінням Індії, деяку автономію.

 

Це супроводжувалося введенням десятків тисяч індійських військовослужбовців на територію штату, де вже багато років діє збройний сепаратистський рух.

 

Нагадаємо, військовослужбовці Пакистану увечері в понеділок, 10 серпня, обстріляли зі стрілецької зброї і мінометів низку районів у секторі Пунч на лінії контролю в Кашмірі.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар