Пандемія посилює крайню бідність у світі - ВООЗ
-0.4 C
Киев
22.01.2022
Новини світу

Пандемія посилює крайню бідність у світі — ВООЗ

Пандемія посилює крайню бідність у світі - ВООЗ

ВООЗ: понад 500 млн людей у світі можуть зіткнутися з бідністю

Через кризу на тлі пандемії коронавірусу у світі можуть зубожити понад 500 мільйонів людей, стурбовані ВООЗ.

У світі понад півмільярда людей можуть зіткнутися з бідністю через пандемію коронавірусу. Про це заявили ВООЗ та Світовий банк у неділю, 12 грудня.

У своїх доповідях до Міжнародного дня загального охоплення послугами охорони здоров’я, організації констатували, що пандемія призвела до збоїв у наданні медпослуг і викликало надмірне напруження в системах охорони здоров’я. У зв’язку з цим уперше за десятиліття знизилося охоплення населення імунізацією, а смертність від туберкульозу та малярії зросла.

«Пандемія COVID-19, швидше за все, зупинить глобальний прогрес у напрямку загального охоплення послугами охорони здоров’я, що тривав два десятиліття», — заявили в організаціях.

Також пандемія викликала «найгіршу економічну кризу з 1930-х років, тому людям стало важче платити за лікування». Ситуація «штовхає понад півмільярда людей у ​​крайню бідність, тому що їм доводиться платити за ці послуги зі своєї кишені».

Як прогнозують автори доповідей, фінансові труднощі, «швидше за все, стануть інтенсивнішими», враховуючи зростання бідності, падіння доходів і той факт, що держави стикаються зі складнішою ситуацією у сфері податкових надходжень. До пандемії «майже мільярд людей витрачали понад 10% свого бюджету на охорону здоров’я».

«Зараз нам необхідно побудувати системи охорони здоров’я, які були б досить сильні, щоб витримати потрясіння, такі як майбутня пандемія, і ми повинні слідувати цим курсом до загального охоплення послугами охорони здоров’я», — заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус.

Нагадаємо, що раніше у ВООЗ заявили про вплив Омікрона на перебіг пандемії. Штам Омікрон зафіксували в 57 країнах і очікується, що їхня кількість тільки зростатиме.

Також у ВООЗ пояснили швидке поширення штаму Омікрон. Нова мутація швидко поширюється серед населення з високим імунітетом через свою здатність знижувати активність антитіл.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар