-10.8 C
Киев
07.02.2021
Політика

«Паралельно з нормандським»: Зеленський виступив за створення ще одного формату переговорів

"Паралельно з нормандським": Зеленський виступив за створення ще одного формату переговорів

Президент України Володимир Зеленський
Офіс президента

До нового формату повинні увійти США і Росія

Президент України Володимир Зеленський виступив за приєднання президента США Джо Байдена до переговорів з Росією щодо ситуації на Донбасі і в Криму. Про це український лідер повідомив в інтерв’ю Axios, передає пресслужба Офісу президента.

Зеленський наголосив, що у «нормандському форматі» наразі спостерігається момент стагнації. Якщо ж така ситуація буде продовжуватися надалі, то цей формат буде вичерпаний. У зв’язку з цим президент зізнався, що хотів, аби Джо Байден мав одну з вирішальних місій у переговорах. 

Новини за темою: Залучення США до «нормандського формату» буде ефективним, — Кулеба

«Я дійсно хотів би долучити президента Байдена до «нормандського формату». Я готовий іти на все, щоб домовитися з президентом Сполучених Штатів і з «нормандською четвіркою». Мені здається, що це може посилити переговори», — зазначив він. 

Водночас Володимир Зеленський припустив, що паралельно з «нормандським форматом» може створити ще один, де обов’язково повинні бути США і Росія.

Новини за темою: Малоймовірно, що США долучаться до «нормандського формату» – Штатам це не потрібно, – експерт

«Це паралельний кейс. Це не значить, що ми ставимо хрест на «нормандському форматі». Але є питання, які в «Норманді» не є аджендою і не піднімаються, а саме: що робити з Кримом. Чи ви хочете сказати, що ми повинні поставити хрест на Криму й не згадувати, що це наша територія? Я як новий президент цього не можу собі дозволити. Не хочу. І я це ніколи не прийму», — наголосив Володимир Зеленський. 

Нагадаємо, раніше віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що хотів би залучити Велику Британію і Сполучені Штати Америки до переговорного процесу щодо Донбасу.

Источник

Залишити коментар