Парламентарі принесли до КСУ заяву з вимогою про відставку суддів
20.5 C
Киев
17.06.2021
Політика

Парламентарі принесли до КСУ заяву з вимогою про відставку суддів

Парламентарі принесли до КСУ заяву з вимогою про відставку суддів

КСУ
Фото з відкритих джерел

Підписи парламентарів збирали у Раді напередодні

Парламентарі прийшли до Конституційного суду України, щоб передати заяву депутатських фракцій з вимогою про відставку суддів КСУ.

Трансляцію вів телеканал ZIK.

Низка народних депутатів, серед яких голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, заступник голови депутатської фракції партії «Голос» Ярослав Железняк, прийшли до Конституційного суду України, щоб передати до приймальні підписи народних обранців, які висловилися за відставку суддів КСУ.

Підписи парламентарів збирали у Раді напередодні. Відомо, що за те, щоб судді КСУ добровільно пішли у відставку, підписалися понад 200 обранців.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Источник

Залишити коментар