Пашинян всіх переграв. Вибори у Вірменії
17.6 C
Киев
04.08.2021
Без рубрики

Пашинян всіх переграв. Вибори у Вірменії

Пашинян всіх переграв. Вибори у Вірменії

Партія Пашиняна виграла вибори

Партія Пашиняна набирає майже 54% голосів і отримує більшість у парламенті, яка дозволить їй сформувати уряд.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян вирішив організувати вибори під тиском після нищівної поразки країни у війні в Нагірному Карабасі.

Рейтинг Пашиняна звалився після поразки у війні з Азербайджаном, і соцопитування пророкували його партії скромний результат. Але прем’єр домігся нищівної перемоги. Його партія набирає майже 54% голосів і отримує більшість у парламенті, яка дозволить їй сформувати уряд.

Корреспондент.net розбирався, як так вийшло.

Головні суперники

Опонент і заклятий ворог Пашиняна Роберт Кочарян разом зі своїм блоком Вірменія сильно відстав від чинного президента, набравши 21,04% голосів.

Кочарян — колишній президент, котрий правив Вірменією з 1998 по 2008 рік і вважає російського лідера Володимира Путіна одним зі своїх друзів. Кочарян ставив якраз на проросійський електорат, намагався показати себе вибором Кремля. Після поразки він негайно засудив «заздалегідь сплановану фальсифікацію результатів виборів» і зажадав «глибоко і обґрунтовано досліджувати ймовірні порушення».

«Поки всі проблемні питання не отримали вичерпних роз’яснень, сумніви не розвіялися, блок Вірменія не прийме результати виборів», — йдеться в заяві його партії.

Інший проросійський блок екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна Честь маю набирає 5,23% голосів.

Більш тісні відносини з РФ, дозвіл російським миротворцям назавжди залишитися в Нагірному Карабасі, можливість заборони діяльності прозахідної опозиції, а в першу чергу — будь-яких організації, що мають відношення до Джорджа Сороса і його фонду Відкрите суспільство — з такими гаслами йшов на вибори Роберт Кочарян.

Пашинян всіх переграв. Вибори у Вірменії

EPA

Роберт Кочарян

На цьому тлі Пашиняна, який не ставить під сумнів співпрацю з РФ, проте одночасно говорить про важливість співпраці із Заходом та Іраном (важливим сусідом Вірменії), проросійська опозиція намагалася представити мало не русофобом.

Без екзит-полів

Для українців це звучить дивно, але у Вірменії в день виборів не проводять екзит-поли.

Партія Кочаряна в день голосування заявила, що сподівається на 30% голосів, що з урахуванням перерозподілу має дати близько 40% мандатів. Амбіції опозиції посилює відсутність на виборах екзит-полу.

Незалежно від результатів, після завершення виборів очікується жорстка вулична боротьба. Пашинян вже покликав своїх виборців на вулиці Єревана. Результати виборів він назвав «сталевою революцією».

Пашинян всіх переграв. Вибори у Вірменії

EPA

Прихильники Пашиняна на мітингу в Єревані

Голос за Пашиняна для багатьох був протестом проти опозиції на чолі з двома колишніми президентами, які правили Вірменією двадцять років. Після цих виборів стало остаточно зрозуміло, що люди не хочуть повернення колишнього режиму. Однак, хочуть еліти чи ні, в Єревані партія Пашиняна набрала менш ніж 50% голосів — ознака розчарування еліт у владі. Дипломати, держслужбовці, військові і силовики критикують зовнішньополітичні провали прем’єра, а інтелігенцію дратує його популістський стиль політики з акцентом на гучні гасла і вуличні акції.

Оголошуючи перемогу своєї партії, Пашинян пообіцяв прагнути до національної єдності. Це буде непросто в сьогоднішньому вірменському суспільстві, поляризованому до межі.

Опозиція може спробувати оскаржити результат виборів в Конституційному суді. Однак це буде складним завданням, враховуючи той факт, що міжнародні спостерігачі, включаючи місії російської Держдуми, СНД і ОДКБ, заявили про відсутність серйозних порушень і дали високу оцінку голосуванню.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар