Переговори Байдена та Путіна. Перші підсумки
-3.7 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Переговори Байдена та Путіна. Перші підсумки

Переговори Байдена та Путіна. Перші підсумки

Байден та Путін провели відеопереговори

Президент США Джо Байден та президент РФ Володимир Путін завершили зустріч у форматі відеоконференції, вона тривала дві години та п’ять хвилин.

 

Президенти США та Росії Джо Байден і Володимир Путін дві години проговорили у режимі відеоконференції. Головна тема – Україна.

 

Зібрали перші підсумки переговорів.

 

 

Без журналістів

 

Путін був у резиденції в Сочі, Байден — у Білому домі у Вашингтоні. Переговори були закриті для преси, журналістам показали лише їх початок.

 

У ЗМІ зазначили, що Байден брав участь у переговорах із командою.

 

Переговори Байдена та Путіна. Перші підсумки

Білий дім

 

Путіна ж прес-служба Кремля показала наодинці.

 

Переговори Байдена та Путіна. Перші підсумки

Кремль

 

Головне – Україна

 

Президент США Джо Байден під час розмови наголосив, що Штати та союзники відреагують потужними «економічними та іншими заходами», якщо Путін зважиться на військову ескалацію проти України, йдеться у комюніке, опублікованому Білим домом за підсумками розмови.

 

«Президент Байден висловив глибоке занепокоєння США та наших європейських союзників з приводу нарощування Росією сил навколо України і чітко дав зрозуміти, що США та союзники відреагують потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден повторно висловив підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії», — розповіли у Білому домі.

 

Зазначається, що президенти уповноважили свої команди продовжити взаємодію за підсумками розмови, і США робитимуть це у тісній координації із союзниками та партнерами.

 

Байден перед відеоконференцією з Путіним обговорив ситуацію на кордоні України з лідерами Італії, Франції, Німеччини та Великої Британії.

 

Крім України

 

Окрім питання України, говорили також про стратегічну стабільність, кібербезпеку та спільну роботу над деякими регіональними проблемами, як Іран.

 

І Байден, і Путін за кілька днів до переговорів чітко позначили свої цілі. Але поки що ці позиції виглядають радше як діаметрально протилежні.

 

Президент Росії 1 грудня на церемонії вручення вірчих грамот послам у Кремлі заявив: «Перед нашою дипломатією зараз стоїть першочергове завдання — добиватися надання сильних, надійних та довгострокових гарантій безпеки. У діалозі зі США та їх союзниками наполягатимемо на виробленні конкретних домовленостей, що виключають будь-які подальші просування НАТО на схід і розміщення загрозливих для нас систем зброї в безпосередній близькості від території Росії».

 

Президент Байден, своєю чергою, на брифінгу 3 грудня дав зрозуміти, що опрацьовує цілий список кроків та заходів, які зроблять для Росії вторгнення до сусідньої країни надто дорогим. «Я постійно підтримую контакт з нашими союзниками в Європі, з українцями. Зараз я складаю те, що, як я вважаю, стане найбільш всеосяжним і значущим набором ініціатив, спрямованих на те, щоб зробити для Путіна дуже важким те, що він, як побоюються люди, може зробити», — сказав глава США.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар