5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

Perseverance вперше проїхав по поверхні Марса

Perseverance вперше проїхав по поверхні Марса

Фото: NASA/JPL-CALTECH/AFP Американський марсохід Perseverance вперше після посадки проїхав по поверхні Червоної планети

Головним завданням марсохода Perseverance стане пошук слідів бактеріального життя на Червоній планеті.

 

Марсохід Perseverance перший раз проїхав по поверхні Червоної планети. Про це в п’ятницю, 5 березня, повідомляє Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) у Twitter.

 

«Наша перша поїздка пройшла неймовірно добре. Ви можете побачити сліди коліс, які ми залишили на Марсі. Я не думаю, що коли-небудь був такий щасливий бачити сліди коліс, і я бачив їх багато», — зазначив фахівець NASA.

 

Уже минуло два тижні з тих пір, як марсохід приземлився на Червону планету. Інженери витратили цей час на введення в експлуатацію транспортного засобу і його численних систем, включаючи різні інструменти й роботизований маніпулятор.

 

 

 

Місія марсохода — дослідити приекваторіальний кратер під назвою Езеро на предмет доказів існування життя на планеті. Для цього йому потрібно подолати близько 15 км, на що піде один марсіанський рік (приблизно два земних роки).

 

Вчені планують, що марсохід добереться до кількох скельних утворень у кратері, які можуть зберігати інформацію про стародавню біологічну активність.

 

Нагадаємо, американський марсохід Perseverance, запущений 30 липня 2020 року, зробив 18 лютого посадку на поверхню Марса в районі кратера Езеро. У найближчі місяці проходитиме перевірка всіх систем і устаткування. Надалі ровер повинен буде зібрати зразки марсіанського ґрунту. Крім того, на його борту на Марс прибув перший в історії марсіанський вертоліт Ingenuity, який дозволить зрозуміти потенціал гвинтокрилих апаратів за межами Землі.

 

Нагадаємо, американське космічне агентство NASA отримало відео посадки марсохода Perseverance. Його зробили камери на нижньому боці апарата до того, як він приземлився.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар