5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

Південна Корея починає вакцинацію. Чому зволікали

Південна Корея починає вакцинацію. Чому зволікали

Фото: Getty Південна Корея першими вакцинує медиків

Корейці робитимуть щеплення британською вакциною AstraZeneca. Але для літніх людей Сеул її поки не схвалив.

 

Південна Корея, яка втратила репутацію одного з лідерів у боротьбі з пандемією коронавірусу в середині минулого року, почне «історичну» вакцинацію тільки на цьому тижні. Влада розраховує, що зможе повернутися до нормального життя вже до листопада.

 

Для проведення кампанії щеплення в найкоротші терміни будуть активно задіяні не тільки медики, а й силові структури, включаючи армійські підрозділи і військово-транспортну авіацію. Корреспондент.net розповідає подробиці. 

 

 

Карантин видавався успішним

 

Про намір Південної Кореї перейти до вирішального наступу на пандемію коронавірусної інфекції прем’єр-міністр країни Чон Се Гюн повідомив на засіданні уряду 24 лютого.

 

«Ми починаємо першу історичну вакцинацію в п’ятницю, а вакцини будуть випущені сьогодні. Це перший крок, який приведе нас до довгоочікуваного повернення до нормального життя», — сказав глава уряду Південної Кореї.

 

Він зазначив, що влада ретельно готує весь процес — від відвантаження і транспортування до розподілу, вакцинації та управління побічними реакціями, «щоб громадськість могла впевнено отримувати щеплення».

 

Чон Се Гюн закликав громадськість активно брати участь у державній програмі вакцинації.

 

«Довіряйте уряду і активно беріть участь у програмі вакцинації, підготовленій на основі науки і фактів», — сказав політик.

 

Прем’єр зазначив, що метою уряду є колективний імунітет, але вона «залишиться не більше ніж помилкою», якщо люди не будуть довіряти кампанії з вакцинації і почнуть уникати щеплень. Вакцинація буде безкоштовною і добровільною.

 

Першими в Південній Кореї будуть щеплювати медичних працівників. Влада планує, що до липня 10 мільйонів осіб з категорій високого ризику отримають вакцину, а до листопада вже буде досягнутий колективний імунітет. Населення країни складає більше 51,6 мільйона осіб.

 

25 лютого вантажівки і судна з першими дозами британської вакцини AstraZeneca попрямували в лікарні тривалого догляду і центри громадської охорони здоров’я по всій Південній Кореї.

 

У цілому 1,57 мільйона доз AstraZeneca будуть доставлені майже у дві тисячі установ у найближчі п’ять днів. Першої партії вистачить для 785 тисяч осіб.

 

При цьому уряд поки відклав вакцинацію британським препаратом осіб у віці 65 років і старше до завершення третьої фази клінічних випробувань. Очікується, що влада вирішить, чи робити уколи AstraZeneca тим, хто знаходиться в цій віковій групі, наприкінці березня.

 

Відомо, що в першій половині 2021 року Південна Корея отримає не менше 2,7 мільйона доз вакцини від COVID-19 в рамках програми COVAX Facility: 117 тисяч доз вакцини виробництва американської компанії Pfizer і 2,59 мільйона доз AstraZeneca.

 

Варто зазначити, що кампанія з вакцинації в Південній Кореї може бути ускладнена страйком лікарів. На початку тижня Корейська медична асоціація заявила, що оголосить страйк, якщо парламент прийме закон про відкликання ліцензій лікарів, які мають судимість у кримінальних справах, пов’язаних з насильницькими злочинами.

 

Глава організації Чхве Де Зіп назвав законопроект «жорстоким» і заявив, що його прийняття зруйнує співпрацю з урядом щодо подолання коронавірусу і проведення кампанії щеплення.

 

Південна Корея вважалася зразком успішної боротьби з пандемією після того, як навесні їй вдалося стримати серйозний сплеск заражень, не вводячи карантинних обмежень. Про це докладно в матеріалі Як Південна Корея придушила епідемію.

 

У середині грудня влада оголосила про початок уже третьої хвилі пандемії і ввела жорсткі обмеження на новорічні свята. Незважаючи на діючі обмеження, у Південній Кореї приріст нових заражених неухильно зростав.

 

У лютому стався новий сплеск, який експерти пов’язують із порушеннями карантинних правил у період святкування Нового року за місячним календарем. На зростання захворюваності могло вплинути також пом’якшення правил соціального дистанціювання з 15 лютого.

 

Для проведення кампанії вакцинації в найкоротші терміни, крім медиків, у ній будуть активно задіяні силові структури, включаючи армійські підрозділи і військово-транспортну авіацію.

 

За тиждень до початку кампанії щеплення Міністерство національної оборони провело загальнонаціональні навчання із транспортування вакцини від COVID-19. Під час навчань відпрацьовувалися способи транспортування вакцини. 

 

Крім Міністерства національної оборони, у навчаннях були задіяні Національне управління з контролю і профілактики захворювань, Міністерство сухопутних територій і транспорту, поліцейське управління, служба пожежної охорони, місцеві центри охорони здоров’я.

 

Настільки ретельна підготовка, а також масштаб кампанії з вакцинації населення обумовлені неблагополучною епідеміологічною ситуацією, яка зберігається, а також недостатньо ефективними, на думку багатьох громадян, діями влади.

 

Як зазначає англомовне видання Diplomat, яке спеціалізується на країнах Індо-Тихоокеанського регіону, затримка кампанії щеплення в Південній Кореї пов’язана з тим, що в середині осені в країні реєстрували в середньому близько 120 нових випадків COVID-19 в день по всій країні.

 

Склалося враження, що заходи з боротьби з пандемією в Південній Кореї виявилися настільки успішними, що їх буде цілком достатньо для збереження стабільної ситуації протягом зими.

 

Більше, як від війн. У США півмільйона жертв COVID

 

Однак у грудні і січні був відзначений значний сплеск нових випадків захворювання, при досягненні максимуму в 1 240 хворих за добу. Хоча цей показник усе ще був набагато нижчим, ніж в інших країнах, нова хвиля заражень, проте, стривожила громадськість, змусивши уряд переглянути свою позицію.

 

Критика в ЗМІ, імовірно, прискорила процес, навіть змусивши прем’єр-міністра принести офіційні вибачення, відзначає видання.

 

Останнім часом у Південній Кореї в середньому реєструють близько 400 нових випадків COVID-19. Усього з початку пандемії заразилися 88 516 осіб, з яких загинув 1581 пацієнт.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар