Почалося з Макрона. Сovid проти лідерів ЄС
-0.6 C
Киев
27.01.2021
Новини світу

Почалося з Макрона. Сovid проти лідерів ЄС

Почалося з Макрона. Сovid проти лідерів ЄС

Макрон відправився на самоізоляцію

Вищі посадові особи ЄС пішли на самоізоляцію через те, що коронавірус виявили у президента Франції Еммануеля Макрона.

 

Коронавірус не пошкодував і європейських політичних лідерів. Захворів президент Франції Еммануель Макрон. Перед тим, як отримати позитивний тест, він брав участь у заходах з іншими лідерами ЄС. Так що топ-чиновники Євросоюзу дружно вирушили на самоізоляцію.

 

Хвороба Макрона

 

42-річний президент Франції пройшов тест на коронавірус після того, як у нього з’явилися симптоми. Макрон ізолюється на 7 днів, але продовжить роботу.

 

Поки незрозуміло, де міг заразитися Макрон, його офіс намагається виявити всі недавні контакти президента. Можливо, в ізоляцію перед Різдвом доведеться відправитися й іншим високопоставленим особам Франції. Самоізолюватись були змушені глава французького уряду Жан Кастекс і спікер парламенту Рішар Ферран.

 

Епідеміологічна ситуація в країні залишається серйозною. Минулого тижня влада ввела повсюдну комендантську годину в нічні години у спробі запобігти черговому різкому стрибку захворюваності після різдвяних свят.

 

Франція займає п’яте місце у світі за кількістю хворих за весь період пандемії — майже 2,5 млн осіб, 59,4 тис. померли.

 

Контакти Макрона

 

У вівторок, 15 грудня, президент Макрон зустрічався з керівниками французького парламенту, а в понеділок, 14 грудня — з членами міжурядової групи Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

 

До того ж, президент Франції разом з іншими лідерами країн ЄС був на саміті в Брюсселі.

 

Після того, як стало відомо, що у Макрона позитивний тест на коронавірус, на самоізоляцію були змушені піти голова Європейської Ради Шарль Мішель, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, голова ОЕСР Анхель Гурріа, прем’єр-міністр Португалії Антоніо Коста.

 

В іспанського прем’єра тест на коронавірус показав негативний результат, однак він і надалі буде працювати дистанційно на час введеного в країні карантину. Португальський прем’єр все ще очікує результати тесту, проте скасував всі офіційні візити і відокремився — в середу, 16 грудня, у нього був робочий обід з президентом Макроном.

 

На самоізоляцію пішли також і прем’єри Бельгії та Люксембургу — Олександр де Кру і Ксав’є Беттелом, які теж контактували з французьким лідером.

 

Прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін отримав негативний тест, проте обмежить контакти.

 

Канцлер Німеччини Ангела Меркель не знімала маски під час саміту і в четвер отримала негативний результат тесту на коронавірус.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар