Поетеса для Байдена. Хто така Аманда Горман
-4.1 C
Киев
09.03.2021
Новини світу

Поетеса для Байдена. Хто така Аманда Горман

Поетеса для Байдена. Хто така Аманда Горман

Штаб Байдена вибрав найбільш юного «поета-лауреата» в історії США — 22-річну афроамериканку Аманду Горман

В інавгурації Джо Байдена взяла участь 22-річна поетеса із Лос-Анджелеса Аманда Горман.

Одна з традицій церемонії інавгурації американського президента — виступ поета-лауреата, який зачитує спеціально написаний до цієї нагоди віршований твір.

Зазвичай цю роль виконував давно визнаний і заслужений діяч літератури — наприклад, Роберт Фрост писав поему для інавгурації Джона Кеннеді, а Майя Енджелу — для Білла Клінтона.

Але штаб Джо Байдена вибрав найбільш юного «поета-лауреата» в історії США — 22-річну афроамериканку Аманду Горман.

Корреспондент.net зібрав інформацію про Горман.

Юне обдарування

Горман стала шостою в списку поетів, які виступали на інавгурації. У 2017 році її обрали першим в історії національним молодіжним поетом-лауреатом у США.

У 2015 році вона опублікувала книгу «Той, для кого їжі недостатньо», а восени цього року має вийти видання «Зміни співають».

До того, як піднятися на трибуну церемонії інавгурації 46-го президента США Джо Байдена, Горман була маловідомою. Через шість хвилин своєї промови вона стала найпопулярнішим молодим поетом у світі, «завороживши мільйони глядачів», написали в TheTimes.

Горман народилася в Лос-Анджелесі в 1998 році. У дитинстві вона мала проблеми з вимовою, але її це тільки мотивувало до публічних виступів.

Про що вірш

Дівчина присвятила свою промову як першим особам, присутнім на церемонії у Вашингтоні, так і світовій аудиторії, яка спостерігала за інавгурацією онлайн.

«Коли настає день, ми запитуємо себе, де ми можемо знайти світло в цій нескінченній темряві?» — так почався її п’ятихвилинний спіч.

Далі вона згадала про штурм Капітолія на початку січня.

«Ми бачили силу, яка, швидше б зруйнувала нашу націю, ніж стала її частиною, знищила б нашу країну, якби це означало затримку демократії», — заявила вона.

«І ці зусилля майже вдалися. Але хоча демократію можна періодично затримувати, її ніколи неможливо остаточно перемогти».

Поетеса для Байдена. Хто така Аманда Горман

EPA

Горман розповіла, що прочитати вірш на інавгурації Джо Байдена їй запропонували в кінці грудня 2020 року. Тоді з нею зв’язався інавгураційний комітет Байдена.

Поетеса зазначила, що їй не давали конкретних інструкцій за змістом вірша, але побажали торкнутися теми єдності і надії, а також не «очорняти кого-небудь» через відхід президента Дональда Трампа.

Штурм Капітолія США був не тільки проблемою для збереження позитивного тону, а й натхненням, заявила поетеса.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар