Положення закону, визнані КСУ неконституційними, є мертвими, – Журавський
25.4 C
Киев
11.08.2022
Політика

Положення закону, визнані КСУ неконституційними, є мертвими, – Журавський

Положення закону, визнані КСУ неконституційними, є мертвими, – Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський
Фото з відкритих джерел

Рішення КСУ є обов’язковим і не може бути змінене, наголосив академік

Закон чи положення закону, визнані Конституційним судом України неконституційними, є мертвими.

На цьому в ефірі ток-шоу «17» на телеканалі ZIK наголосив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість студії, коментуючи акцію протесту біля будинку голови КСУ Олександра Тупицького, куди протестувальники привезли шибеницю, нагадав про кілька статей Кримінального кодексу України.

«Стаття 376 Кримінального кодексу. Я прочитаю: «Втручання у будь-якій формі у діяльність суду судді з метою перешкоджання ним службових обов’язків карається строком до 3 років». 344 стаття, втручання у діяльність державного діяча. Дослівно: «Незаконний вплив у будь-якій формі на суддю КСУ з метою перешкоджання виконання ним службових обов’язків або добитися прийняття незаконних рішень» теж карається на строк до 3 років», – процитував науковець.

Віталій Журавський зауважив, що, якби Україна була правовою державою, то всі ті люди, які організували згадану акцію, були б затримані та засуджені. Гість ток-шоу також нагадав про покарання за невиконання рішень КСУ.

«Рішення КСУ є обов’язковим, не може бути змінене і з моменту винесення рішення той закон, який визначений неконституційним, чи положення того закону, які визначені неконституційними, є мертвими», – наголосив Віталій Журавський.

Нагадаємо, 7 листопада представники Центру протидії корупції та Автомайдану вирушили з акцією протесту до будинку голови КСУ Олександра Тупицького. На одному з авто протестувальники встановили шибеницю.

Як повідомляли, народні обранці під час засідання ВРУ провалили голосування за кандидатуру на посаду судді КСУ: за призначення чинного нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Юрія Павленка, який під час рейтингового голосування отримав найбільшу підтримку залу, проголосували лише 100 парламентарів. Спікер Дмитро Разумков звернувся до профільного комітету з проханням підготувати проведення повторного конкурсу на посаду судді КСУ.

Источник

Залишити коментар