Половина українців хотіли б працювати у Німеччині
-2.1 C
Киев
22.01.2022
Новини України

Половина українців хотіли б працювати у Німеччині

Половина українців хотіли б працювати у Німеччині

Українці найбільше хочуть працювати у Німеччині

Також серед українців затребуваними для працевлаштування є Чехія, Австрія та Польща.

 

Майже 48% опитаних українців заявили, що хотіли б виїхати на постійну чи тимчасову роботу до Німеччини, якби вони мали таку можливість. Про це у понеділок, 13 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на результати дослідження, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії у рамках спецпроекту Re:Open Zakarpattia.

 

Також опитування показало, що 38,1% українців виїхали б на роботу до Чехії, 32,4% – в Австрію, 31,3% – Польщу, 23,8% – Литву, 21,8% – Словаччину, 13,4% – Угорщину, 7,8% – Румунію, 6,7% – Молдову.

 

При цьому 32,7% опитаних повідомили, що не виїхали б на роботу в жодну з цих країн, а 0,6% — важко визначитися з відповіддю.

 

Більшість опитаних вважають, що такі країни Центральної Європи, як Польща, Румунія, Словаччина та Чехія, ставляться до України, переважно, дружньо чи нейтрально. Водночас абсолютна більшість українців вважають, що Польща (52%) та Чехія (49,7%) ставляться прихильно до України.

 

Найбільш скептичну оцінку щодо України отримала Угорщина. Втім, навіть у цьому випадку частка тих, хто сприймає ставлення Угорщини як дружнє (28%), майже вдвічі більше за тих, хто вважає ставлення офіційного Будапешта до Києва ворожим (15,5%).

 

Для подорожей та відпочинку українці частіше віддавали перевагу Німеччині (67,5%), Австрії (64,1%) та Чехії (63,4%). Далі йдуть практично з однаковим результатом Литва (52,1%), Польща (51,7%) та Словаччина (49,4%).

 

Раніше повідомлялося, що у Польщі наполовину скоротилася кількість українських заробітчан. Українці все частіше вважають за краще їхати на заробітки не до сусідньої Польщі, а до Німеччини, де зарплата відчутно вища.

 

Також опитування показало, що після повернення з країн ЄС заробітчани не планують працювати в Україні.

 

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар