Помпео вказав, звідки взявся COVID-19
1.8 C
Киев
28.02.2021
Новини світу

Помпео вказав, звідки взявся COVID-19

Помпео вказав, звідки взявся COVID-19

Держсекретар США Майк Помпео

Ще в 2016 році китайські вчені вивчали коронавірус кажанів RaTG13, який більш ніж на 96% ідентичний до COVID-19, повідомив глава Держдепу.

У США є підстави вважати, що кілька китайських вчених в Уханьському інституті вірусології захворіли на коронавірус ще влітку 2019 року — до першого зареєстрованого випадку. Про це йдеться в заяві держсекретаря Майкла Помпео, оприлюдненій в п’ятницю, 15 січня, на сайті Держдепу.

За словами глави Держдепартаменту, американський уряд ділиться новими даними про діяльність в державних лабораторіях Китаю, щоб допомогти в роботі місії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Ухані.

Як повідомив Помпео, ще в 2016 році китайські дослідники вивчали коронавірус кажанів RaTG13, який більш ніж на 96% ідентичний до COVID-19. Однак в інституті промовчали про «експерименти з підвищення заразності або летальності» вірусу.

Також держсекретар стверджує, що Уханьський інститут вірусології пов’язаний з військовими програмами Пекіна.

«Незважаючи на те, що Уханьський інститут вірусології представляється як цивільний, він співпрацював у публікаціях і секретних проектах з військовими Китаю», — зазначено в заяві.

Нарешті, Помпео закликав владу Китаю забезпечити експертам ВООЗ доступ до всіх об’єктів, даних лабораторій, співробітників, очевидців і авторів скарг.

«Пандемії COVID-19 можна було уникнути. Будь-яка відповідальна країна запросила б світових експертів в сфері охорони здоров’я в Ухань протягом декількох днів після спалаху. Замість цього Китай відмовився від пропозицій допомоги і покарав хоробрих китайських лікарів, вчених і журналістів, які намагалися попередити світ про небезпеки вірусу», — зазначив глава Держдепу.

Нагадаємо, зараз в Ухані перебуває група з 11 експертів ВООЗ, яка займається дослідженням походження коронавірусу. Як повідомили в організації, є ймовірність, що встановити нульовий випадок зараження COVID-19 не вдасться.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар