Португалія стала головою Ради ЄС
-15.8 C
Киев
19.01.2021
Новини світу

Португалія стала головою Ради ЄС

Португалія стала головою Ради ЄС

Фото: Unsplash Португалія вступає в права голови Ради ЄС

Девіз Португалії як голови Ради ЄС: «Час діяти в ім’я справедливого, «зеленого» і цифрового економічного відновлення».

 

Португальська Республіка в перший день 2021 року приступає до повноважень чергового змінюваного голови Ради ЄС. Про це в п’ятницю, 1 січня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

«Для португальського головування Ради Європейського Союзу головне полягає в посиленні стійкості Європи і зміцненні довіри громадян до європейської соціальної моделі за підтримки союзу, що базується на спільних цінностях солідарності, конвергенції і згуртування. Такого союзу, який здатен скоординовано діяти для виходу з кризи», — йдеться в заяві Португалії.

 

У ній повідомляється, що країна має намір за час свого головування в ЄС сконцентруватися на трьох основних пріоритетах: сприянні економічному відновленню, орієнтованому на перехід до передових кліматичних норм і цифрових технологій; затвердженні європейської основи соціальних прав як головному елементі успішної реалізації справедливого й інклюзивного кліматичного і цифрового переходу; посиленні стратегічної автономії відкритої всьому світу Європи.

 

Втілення цих пріоритетів у Лісабоні пов’язують з п’ятьма напрямками дій.

 

Це підтримка економічного відновлення, згуртованості і європейських цінностей. Посилення лідерської ролі ЄС у боротьбі проти кліматичних змін за «зелену Європу». Прискорення цифрових перетворень в інтересах громадян і підприємств. Посилення ролі та посилення європейської соціальної моделі. Посилення ролі Євросоюзу як глобального гравця під час орієнтації на ефективну багатосторонність.

 

Також Португалія має намір розвивати відносини з Африканським союзом, сусідами ЄС по півдню Середземномор’я, підтримувати партнерів у Латинській Америці, посилити діалог зі Сполученими Штатами, з Індією, вибудовувати майбутнє партнерство з Великобританією.

 

Португалія приймає естафету від Німеччини. Вона буде очолювати Раду ЄС протягом шести місяців із січня по червень 2021 року.

 

Першим значним заходом на чолі з новим головою буде проведення 19 січня засідання Ради ЄС з економічних та фінансових питань (Екофін).

 

Нагадаємо, що введення платного дозволу на в’їзд до Євросоюзу без візи для громадян України відклали на рік.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар