Посольство США оприлюднило заяву щодо ситуації навколо КСУ
17.6 C
Киев
28.09.2022
Новини України

Посольство США оприлюднило заяву щодо ситуації навколо КСУ

Посольство США оприлюднило заяву щодо ситуації навколо КСУ

Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa У США закликали знайти рішення кризи

У спільній з ЄС і низкою країн G7 заяві США закликають український політикум об’єднатися в діалозі для пошуку виходу з кризи.

Посольство США в Україні оприлюднило спільну заяву низки членів Великої сімки та ЄС щодо ситуації навколо рішення Конституційного Суду щодо електронного декларування, із закликом знайти вирішення кризи. Відповідну заяву посольство оприлюднило в понеділок, 2 листопада.

«Зі зростаючим занепокоєнням США, Великобританія, Канада, ЄС, Японія і Німеччина стежать за останніми подіями, пов’язаними з рішенням Конституційного Суду. Ми закликаємо всі сторони об’єднатися в діалозі, прийняти цей виклик і знайти вирішення кризи. Це потрібно для відновлення віри людей в те, що держава здатна як боротися з корупцією, так і продовжувати закріплений Конституцією України європейський і євроатлантичний курс», — йдеться в заяві.

До слова, це вже друга заява посольства США щодо цього. Минулого тижня в диппредставництві закликали не допустити реваншу корупції.

Також раніше в G7 відреагували на рішення КСУ, заявивши, що в Україні намагаються скасувати антикорупційну реформу і «повернутися в минуле».

27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя чиновників, декриміналізацію недостовірного декларування.

У ніч з 29 на 30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження суддів КС і визнати його рішення про декларування «нікудишнім».

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар