15.1 C
Киев
03.05.2021
Новини України

Православні християни святкують Великдень

Православні християни святкують Великдень

В Україні і понад 60 країнах світу святкують Великдень

Святкування другий рік поспіль проходить в умовах пандемії коронавірусу. Президент закликав українців залишатися вдома.

 

Православні християни в Україні і більш ніж 60 країнах світу 2 травня святкують день Христового Воскресіння.

 

Великдень за юліанським календарем відзначають Православна церква України, Українська греко-католицька церква та Українська православна церква (Московського патріархату).

 

Момент воскресіння Ісуса Христа не описаний у канонічних новозавітних текстах. Священне писання, а також деякі апокрифічні джерела розповідають лише про події, пов’язані із цим дивом.

 

Після смерті Спасителя його таємний учень Йосип Аримафейський звернувся до римського намісника, прокуратура Іудеї Понтія Пілата з проханням забрати тіло покійного.

 

Отримавши дозвіл, Йосип поховав Ісуса Христа у своєму склепі, розташованому в саду біля Голгофи, і завалив вхід до гробниці важкою кам’яною плитою.

 

Тіло Спасителя було поховано у п’ятницю напередодні іудейської Пасхи.

 

На світанку третього дня до печери попрямували учениці Христа, які прибули разом із ним у Єрусалим із Галілеї. Вони хотіли намастити тіло покійного спеціальними пахощами.

 

Підійшовши до гробниці, жінки побачили, що камінь біля входу зрушено, а склеп порожній. У ньому залишилася лише похоронна плащаниця — полотно, яким було обгорнуте тіло.

 

Жінки-мироносиці першими з послідовників Ісуса Христа дізналися про диво воскресіння і повідомили про це іншим його учням. День, у який відбулися ці події, нині називається Неділею.

 

Близько опівночі в храмах звучить вигук Христос Воскрес! і починається найбільш урочисте богослужіння року.

 

За традицією до свята в Україну з Єрусалиму був доставлений Благодатний вогонь.

 

Великдень святкують протягом 40 днів, але найбільш урочистий — перший тиждень, Світла седмиця, протягом якого щодня відбуваються богослужіння. Вони точно повторюють службу пасхальної ночі.

 

Великоднє богослужіння у Свято-Михайлівському соборі за участю митрополита Епіфанія

 

 

Раніше президент Володимир Зеленський привітав українців з Великоднем. На тлі пандемії COVID-19 глава держави закликав співгромадян залишитися вдома «заради перемоги життя над смертю».

 

Вихідні на Великдень 2021: скільки днів відпочиватимуть українці

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар