2.3 C
Киев
24.04.2021
Новини світу

Прем’єр Чехії жорстко висловився щодо Росії

Прем'єр Чехії жорстко висловився щодо Росії

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш

Бабіш також відкинув запевнення місцевих ЗМІ, що президент Чехії Мілош Земан реалізує в Республіці російські інтереси.

 

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що Росія «знищила відносини» з його країною. Про це повідомляє видання denik.cz.

 

«Москва знищила наші взаємні відносини, які нині в замороженому стані. Чехія зацікавлена в коректних стосунках з Росією як між двома суверенними державами», — сказав прем’єр і відзначив, що Росія мала можливість виправити ситуацію, але не скористалася нею.

 

Бабіш очікує жорстку реакцію країн ЄС на інцидент під Врбетіце.

 

«Засідання Європейської Ради відбудеться 7 травня. Там я звернуся до наших партнерів, щоб вони виявили солідарність. Я впевнений, що з їх боку надійде очевидна реакція», — сказав чиновник.

 

Бабіш також відкинув затверджене в місцевих ЗМІ, що президент Чехії Мілош Земан реалізує в Республіці російські інтереси, і зауважив, що глава держави підтримує дії уряду щодо РФ.

 

«Ми не є російською губернією. Ми самоврядна і суверенна держава, яка не допустить, щоб її залякали. Якщо дехто думає, що на території Чехії можуть гратися іноземні агенти і проводити тут акції саботажу, які залишимо без відповіді, то цілковито помиляється. У нас немає так багато танків і літаків, як у Росії, але ми держава — член Північноатлантичного альянсу і Євросоюзу. Наш голос має значення», — заявив Бабіш.

 

Нагадаємо, Чехія 17 квітня заявила про видворення з країни 18 російських дипломатів. Їх підозрюють в роботі на російські спецслужби, які Прага вважає причетними до вибухів у Врбетіце.

 

Як повідомлялося раніше, Чехію мусимуть покинути 63 співробітники посольства Росії, а також члени їх сімей.

 

Чехія та РФ скоротять чисельність дипломатів у посольствах до семи

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар