Президент Італії доручив Маріо Драгі сформувати уряд країни
-2.5 C
Киев
08.03.2021
Новини світу

Президент Італії доручив Маріо Драгі сформувати уряд країни

Президент Італії доручив Маріо Драгі сформувати уряд країни

Фото: dpa Маріо Драгі (фото з архіву)

Президент Італії Серджо Маттарелла доручив ексголові Європейського центрального банку Маріо Драгі сформувати уряд країни.

Президент Італії Серджо Маттарелла в середу, 3 лютого, доручив колишньому голові Європейського центрального банку Маріо Драгі сформувати уряд країни. На цей крок глава держави пішов через політичну кризу, котра призвела до відставки прем’єр-міністра Джузеппе Конте. Тепер Драгі спробує сформувати нову коаліцію.

Нагадаємо, що правляча коаліція в Італії розпалася ще на початку січня, після виходу з неї партії «Жива Італія» експрем’єра Маттео Ренці. Через це уряд втратив більшість у верхній палаті парламенту — Сенаті. Дві інші партії коаліції — Демократична партія, «Рух 5 зірок» та партія «Вільні і справедливі» — заявляли про готовність сформувати новий кабінет міністрів під керівництвом Конте, який 26 січня подав президенту країни Серджо Маттареллі прохання про відставку.

Раніше Маттарелла повідомив, що не вважає правильним проводити дострокові парламентські вибори в умовах пандемії COVID-19, адже в Італії процес перевиборчої кампанії та формування коаліції після виборів зазвичай розтягується на місяці.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар