Президент зізнався, що озвучував голові КСУ "червоні лінії"
31.9 C
Киев
23.06.2021
Політика

Президент зізнався, що озвучував голові КСУ «червоні лінії»

Президент зізнався, що озвучував голові КСУ "червоні лінії"

Президент України Володимир Зеленський
Офіс президента

Скандальне рішення про скасування е-декларацій є кроком до такої «червоної лінії

Президент Володимир Зеленський заявив, що розмовляв з головою Конституційного суду Олександром Тупицьким і окреслював йому «червоні лінії», які не варто переходити. Про це він розповів у ефірі «Свободи слова на ICTV» 2 листопада.

«Що стосується узурпації влади. Нікого з цих суддів півтора року я не знав, я не бачив, не знав їхніх прізвищ, не спілкувався. Я спілкувався тільки з головою КС – і це є правда, – якому я казав: «Є червоні лінії для українського суспільства. Якщо ми не хочемо повернутись через ваші рішення назад на 10 років у минуле, є червоні лінії.

Це Вищий антикорупційний суд, земельна реформа, це наші зобов’язання перед державою Україна,  перед суспільством, це те, що я обіцяв як президент, ми обіцяли як партія, ми це робили, ми запроваджували ці реформи, це банківська реформа»», — сказав він.

Водночас, скандальне рішення КС про скасування відповідальності за недостовірне декларування Зеленський назвав «першим кроком» на шляху до перетину «червоних ліній».  

Президент наголосив, що поважає Конституційний суд як інституцію, але нинішній склад КС потребує перезавантаження, бо і в нього самого, і у суспільства «багато питань до нього».   

Як приклад він навів також історію з купівлею Тупицьким землі в окупованому Криму у 2018 році.

Тому, за словами Зеленського, коли мова йде про перезавантаження КС, то говорять про доброчесність суддів, щоб судді «захищали Україну, кожного з нас і Конституцію».

Новини за темою: Врегулювання ситуації із КСУ: З’явився текст законопроєкту Разумкова

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Источник

Залишити коментар