Президентський законопроєкт про КСУ: "Слуги народу" проведуть сигнальне голосування
15.8 C
Киев
28.09.2022
Політика

Президентський законопроєкт про КСУ: «Слуги народу» проведуть сигнальне голосування

Президентський законопроєкт про КСУ: "Слуги народу" проведуть сигнальне голосування

Заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Євгенія Кравчук
Фото з відкритих джерел

Законодавчу ініціативу обговорять під час засідання фракції

На засіданні фракції «Слуга народу» народні депутати обговорять президентський законопроєкт про КСУ, хочуть заслухати думку представників профільного комітету щодо цієї ініціативи, а також провести сигнальне голосування щодо підтримки проєкту закону парламентарями від монобільшості.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення повідомила народна депутатка України (фракція «Слуга народу») Євгенія Кравчук.

Народна депутатка зазначила, що іще немає підтвердженої інформації про те, що сьогодні на засіданні фракції «Слуга народу» буде присутній президент України Володимир Зеленський. Проте, якщо очільник держави захоче поспілкуватися з фракцією, каже Євгенія Кравчук, це спростить дискусію щодо законопроєкту про Конституційний суд України.

«Але, звичайно, є інші питання, які потрібно обговорити, зокрема, і в тому числі, голосування за бюджет. Він має бути у першому читані проголосований, очевидно, у найближчий час, цей четвер. Загалом дуже насичений цей пленарний тиждень. Нагадаю, що через коронавірус, певні обмеження ми не збиралися практично місяць, і дуже багато законопроєктів протягом цих днів буде розглядати Верховна Рада», – сказала Євгенія Кравчук.

Відповідаючи на запитання, які настрої серед «слуг народу» щодо президентського законопроєкту про КСУ, народна депутатка зазначила, що політична позиція партії полягає у підтримці ініціативи президента.

«Зрозуміло, що можуть бути окремі думки окремих депутатів. Я думаю, що якесь сигнальне голосування ми будемо робити (сигнальне голосування – це опитування щодо підтримки) після засідання фракції, і дуже важливо також вислухати думку профільного комітету. Бо перш ніж потрапляє законопроєкт у зал, дає рішення профільний комітет», – сказала Євгенія Кравчук.

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький вважає законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо перезавантаження КСУ конституційним переворотом.

Источник

Залишити коментар