Проєкт закону про відновлення е-декларування Рада зможе розглянути наступного пленарного тижня
12 C
Киев
18.05.2021
Політика

Проєкт закону про відновлення е-декларування Рада зможе розглянути наступного пленарного тижня

Проєкт закону про відновлення е-декларування Рада зможе розглянути наступного пленарного тижня

Верховна Рада України ІХ скликання
Офіс президента

Парламентарі підтримали пропозицію спікера

Народні депутати скоротили наполовину терміни підготовки до першого читання законопроєктів №№ 4304 та 4304-1, щоб на наступному пленарному тижні розглянути ці ініціативи і врегулювати кризу щодо КСУ.

Трансляцію засідання ВРУ вів телеканал ZIK.

«Я нагадую, що в понеділок усі депутатські фракції і групи досягли єдиної позиції про те… Майже всі депутатські фракції і групи досягли єдиної позиції, це законопроєкт, реєстраційний номер 4304 про відновлення дії окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України. Підписалися 126 народних депутатів, якщо я не помиляюся. Але з незрозумілих для мене причин учора, після того, як був розглянутий цей документ і була досягнута позиція, що цей документ буде розглядатися у залі, сьогодні, після того, як профільний комітет його розглянув і запропонував ВРУ його ухвалити за основу і в цілому, один з наших колег, Олександр Анатолійович Дубінський, вніс альтернативний законопроєкт 4304-1″, –  зазначив голова ВРУ Дмитро Разумков та додав, що, таким чином, ВРУ сьогодні не зможе розглянути згадану законодавчу ініціативу, бо немає висновку комітету.

Спікер запропонував скоротити наполовину строки підготовки до першого читання законопроєктів 4304 та 4304-1, щоб на наступному пленарному тижні розглянути їх і врегулювати кризу щодо КСУ. Цю пропозицію підтримали 292 обранці.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Источник

Залишити коментар