Прокляття президентів США. Як воно працює
27.1 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Прокляття президентів США. Як воно працює

Прокляття президентів США. Як воно працює

На Трампа можуть накласти прокляття?

Легенда про прокляття полягає в тому, що кожен американський президент, обраний в рік, що закінчується на нуль, помре або буде убитий до закінчення терміну президентських повноважень.

 

До президентських виборів в США тиждень. Вже повним ходом йде дострокове голосування і голосування через пошту. А в пресі тим часом згадали про прокляття Текумсе — це легенда про те, що індіанський вождь племені шауні Текумсе, вмираючи, прокляв американських президентів, так що кожен з них, обраний в рік, що закінчується на нуль, помре або буде убитий до закінчення терміну президентських повноважень.

 

На дворі 2020 рік, нові вибори президента, обом кандидатам далеко за 70. Ну а далі ви все самі розумієте.

 

Зародження легенди

 

Текумсе був одним з лідерів племені шауні. Він воював проти білих американців і загинув в 1813 році. Зломив опір Текумсе і його соратників тоді ще губернатор штату Індіана Вільям Гаррісон.

 

За легендою, яку вже в 20 столітті почала активно поширювати бульварна преса чи то сам Текумсе,  чи то його брат припустив, що Гаррісон стане президентом США і наклав на нього прокляття, згідно з яким кожен президент США, обраний в рік, що закінчується на нуль, помре на посаді.

 

І Гаррісон дійсно став президентом в 1840 і дійсно незабаром після інавгурації, всього через місяць, помер. Правда, на той момент 68-річний Гаррісон був найстарішим президентом США в історії, і деякі газети відкрито називали його дідусем.

 

4 березня 1841 на інавгурації він виступив з промовою, яка тривала майже 2 години і до сих пір залишається найдовшою інавгураційною промовою в історії Штатів. Було холодно, але президент не надів пальто і капелюх, щоб продемонструвати міцне здоров’я. І застудився. Наступні кілька тижнів роботи були напруженими. Перевтома і чергова застуда звалили Гаррісона в ліжко наприкінці березня. 4 квітня 1841 він став першим американським президентом, який помер на посаді.

 

Довгий час причину смерті Гаррісона визначали за діагнозом його лікаря: «пневмонія нижньої частини правої легені» і пов’язували з довгою інавгураційною промовою. Однак в 2014 році письменниця Джейн МакГі і доктор Філіп Маковяк зі Школи медицини Університету Меріленда спростували цей діагноз у статті в New York Times. Вони привели ряд доказів, що президент помер від септичного шоку, викликаного черевним тифом, який був наслідком попадання стічних вод в джерело водопостачання Білого дому.

 

Як прокляття «працювало»

 

У наступні 60 років після смерті Гаррісона в США вбили трьох президентів — і вони всі були обрані в «нульові роки».

 

Авраам Лінкольн був обраний президентом в 1860 році, переобраний в 1864, убитий в 1865. Лінкольн став взагалі першим президентом США — жертвою замаху.

 

 Джеймс Гарфілд — обраний в 1880, убитий в 1881.

 

Вільям Мак-Кінлі — переобраний в 1900, убитий в 1901.

 

У 20 столітті прокляття теж «продовжувало працювати».

 

Уоррен Гардінг — обраний в 1920, помер в 1923.

 

Франклін Делано Рузвельт — обраний в 1932 році, переобраний в 1936, 1940 і 1944, помер в 1945.

 

Джон Кеннеді, обраний в 1960, убитий в 1963.

 

Як перестало «працювати»

 

Напередодні президентських виборів 1980 року, на яких змагалися діючий президент демократ Джиммі Картер і республіканець Рональд Рейган, прокляття «нульового року» стало частиною політичного життя країни. У 1980 році американці обрали Рейгана, а вже в 1981 році в нього стріляв з револьвера Джон Хінклі-молодший. Але Рейган вижив і швидко пішов на поправку.

 

Президент Рейган прожив до 2004 року. Останні роки життя він страждав хворобою Альцгеймера. Деякі фанати «прокляття Текумсе» вважають, що він зруйнував його.

 

У 2000 році президентом США вибрали Джорджа Буша-молодшого. У Буша-молодшого в 2005 році кинули гранату в Тбілісі, але вона не вибухнула. У 2008 році в президента США кидав вже черевик єгипетський журналіст, але Буш-молодший легко ухилився. Прокляття знову «не спрацювало». Історики ж взагалі називають його вигадкою.

 

Але в 2020 році нічого виключати не можна.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар