Протасевич дав "інтерв'ю" держтелеканалу Білорусі
31.9 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

Протасевич дав «інтерв’ю» держтелеканалу Білорусі

Протасевич дав "інтерв'ю" держтелеканалу Білорусі

Фото: скриншот Роман Протасевич дав «інтерв’ю» білоруському каналу

Блогер «визнав» провину в організації масових заворушень у країні і назвав ім’я людини, яка могла передати дані про нього білоруській владі.

 

Затриманий у Мінську опозиційний блогер Роман Протасевич увечері в четвер, 3 червня, з’явився в ефірі державного каналу Білорусі ОНТ і дав ряд свідчень проти себе і своїх соратників.

 

Так, Протасевич в оприлюдненому «інтерв’ю» заявив, що визнає провину за статтею про організацію масових заворушень і поважає Олександра Лукашенка.

 

«Я це відкрито визнаю, що я був однією особою з тих людей, які оприлюднили заклики вийти на вулицю дев’ятого числа [9 серпня 2020 року — день виборів президента Білорусі] … І далі я визнавав, що заклики, які публікував у тому числі і я, вони стали наслідком того, що на вулиці, власне, почався безконтрольний безлад», — сказав Протасевич.

 

Білоруського опозиціонера також запитали про ставлення до Лукашенка: «Коли я став все більше і більше втягуватися саме не в журналістську роботу, а в політичну… тим більше я почав розуміти, що багато речей, за які критикували Олександра Григоровича, насправді, це просто спроба тиску. І що в багатьох моментах він здійснював, перепрошую за такий вислів, як людина зі сталевими яйцями».

 

Ще одне «визнання» Протасевича стосувалося і білоруської опозиції на чолі зі Світланою Тихановською. Він заявив, що діяльність опозиції фінансують литовські платники податків і «приватні спонсори», а ініціативі Білоруський будинок у Варшаві польський уряд безпосередньо виділив 50 млн злотих.

 

Опозиціонер також назвав нібито мету санкцій проти Білорусі — щоб її економіка «звалилася швидше. Якщо [це станеться], люди вийдуть на вулиці для того, щоб… це будуть голодні бунти. І це, власне, і є однією з цілей економічних санкцій».

 

Також Протасевич заявив, що за перехопленням літака, на якому він летів, може стояти член штабу Тихановської Данило Богданович, з яким у Протасевича нібито був конфлікт.

 

Крім того, Протасевич розкритикував Степана Путила, який разом з ним заснував Telegram канал NEXTA, і назвав останнього «дійною коровою». Також блогер заявив, що його нібито намагалися відсторонити від різних проектів, які засновувала білоруська опозиція.

 

 

Раніше повідомлялося, що в Білорусі вийшов фільм-розслідування з «доказами» проти Протасевича.

 

До цього в мережі були опубліковані кадри допиту із затриманим журналістом, в якому він стверджував, що його підставили.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар