Путін розкрив деталі переговорів з Байденом
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Путін розкрив деталі переговорів з Байденом

Путін розкрив деталі переговорів з Байденом

Путін розраховує на продовження діалогу з Байденом

Російський президент назвав бесіду з американським колегою відкритою, предметною та конструктивною.

 

Президент Росії Володимир Путін у середу, 8 грудня, розповів деталі переговорів із президентом США Джо Байденом, пише ТАРС.

 

 

 

«Розмова була дуже відкритою, предметною і, я б сказав, конструктивною. Будь-що я сподіваюся, що так оцінює результати нашої зустрічі й американська сторона… У нас є можливість продовжити цей діалог. Мені здається, що це найголовніше», — сказав він.

 

Зокрема, зі слів Путіна, вони з Байденом констатували поступ у діалозі з теми кібербезпеки.

 

«Докладно говорили про кібербезпеку, забезпечення безпеки в цій сфері, і констатували, що після нашої зустрічі в Женеві ми змогли просунутися в цьому напрямі дуже відчутно», — сказав президент РФ.

 

Також він повідомив, що Москва за кілька днів підготує пропозиції з питань безпеки і передасть їх США.

 

«Це тема окремої розмови. Ми домовилися, що ми продовжимо цю дискусію та зробимо це предметно, обміняємося найближчим часом нашими міркуваннями про це», — зазначив президент РФ.

 

Окремо президенти говорили про питання розширення НАТО на схід.

 

«Так, ми дійсно говорили про регіональну проблематику, говорили про конфлікт на південному сході України і пов’язану із цією ситуацією іншу, для нас дуже чутливу тему — розширення блоку НАТО на схід, зокрема за рахунок України», — сказав Путін.

 

Згідно з його баченням, це одне із ключових питань забезпечення безпеки Росії на середньострокову і навіть стратегічну перспективу.

 

Путін пояснив, чому РФ непокоїть можливість прийняття України в НАТО.

 

 

 

«Нас не може не турбувати перспектива можливого прийняття України в НАТО, бо за цим, зрозуміло, буде розміщення там відповідних військових контингентів, баз і загрозливої для ​​нас зброї», — сказав він.

 

Путін додав, що Росія могла показати злочинну бездіяльність, якби просто спостерігала за можливим вступом України в НАТО.

 

Також Путін дав відповідь на питання, чи збирається-таки Росія нападати на Україну, чи ні. Він сказав: «Це питання провокаційне».

 

«Росія провадить миролюбну зовнішню політику, але вона має право забезпечувати собі безпеку. Як я вже сказав, у середньостроковій та віддаленішій перспективі, і ми це обговорюємо з нашими партнерами, з усіма нашими партнерами, зокрема також із вчорашнім моїм співрозмовником, президентом Сполучених Штатів Америки вельмишановним Байденом», — продовжив президент РФ.

 

Крім того, він додав, що кожна країна має право обирати шлях забезпечення своєї безпеки, але не завдяки безпеці інших країн.

 

Про що домовилися Путін і Байден, читайте в матеріалі Корреспондент.net.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар