Путін та Сі Цзіньпін проводять відеопереговори
-0.4 C
Киев
22.01.2022
Новини світу

Путін та Сі Цзіньпін проводять відеопереговори

Путін та Сі Цзіньпін проводять відеопереговори

Фото: AP (архивное фото) Путін та Сі Цзіньпін проводять переговори

Тиждень тому російський президент провів онлайн-переговори з американським колегою, а сьогодні проводить аналогічний саміт із лідером КНР.

 

Президент Росії Володимир Путін та голова Китаю Сі Цзіньпін проводять у середу, 15 грудня, відеопереговори, повідомляє ТАСС.

 

 

На початку розмови Путін оцінив відносини РФ та Китаю.

 

«Радий можливості вийти з вами на прямий відеозв’язок. Це дозволяє ґрунтовно обговорити розвиток російсько-китайських відносин, всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії. Вважаю ці відносини справжнім зразком міждержавної співпраці у XXI столітті», — сказав він.

 

Російський президент зазначив, що країни прагнуть перетворити спільний кордон на пояс миру та добросусідства.

 

«Між нашими країнами сформовано нову модель співпраці, яка базується у тому числі на таких засадах, як невтручання у внутрішні справи та повагу інтересів один одного, рішучість перетворити спільний кордон на пояс вічного миру та добросусідства», — сказав він.

 

Також Путін висловив надію на особисту зустріч із Сі Цзіньпіном у лютому в Пекіні. «Ми з вами проведемо переговори, а потім візьмемо участь у церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор», — сказав він.

 

Своєю чергою, Сі Цзіньпін заявив, що чекає на особисту зустріч під час Олімпійських ігор.

 

«Зазначу, що ми незмінно підтримуємо один одного з питань міжнародного спортивного співробітництва, у тому числі у неприйнятті будь-яких спроб політизації спорту та олімпійського руху», — сказав він.

 

Крім того, Путін наголосив на продуктивній співпраці країн під час пандемії.

 

«Китай стає міжнародним центром з виробництва російських вакцин Супутник V та Супутник Лайт. Підписано контракти на випуск понад 150 млн доз вакцини з шістьма китайськими виробниками», — зазначив він.

 

Очікується, що під час переговорів лідери країн обговорять, зокрема, НАТО та напружену ситуацію у Європі. Крім того, Путін та Сі Цзіньпін обговорять двосторонні відносини та регіональні проблеми.

 

Нагадаємо, 7 грудня Путін провів аналогічні онлайн-переговори із президентом США Джо Байденом.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар