Путін винить США в організації Майдану в Україні
23.2 C
Киев
05.08.2021
Без рубрики

Путін винить США в організації Майдану в Україні

Путін винить США в організації Майдану в Україні

Путін написав статтю з його баченням історії Європи

Революцію гідності в Україні організували США, вважає російський президент. Після цього в країні стався «розкол».

Президент Росії Володимир Путін звинуватив США в організації Майдану в Україні в 2013-2014 роках. Таку заяву він зробив в статті для німецького видання Die Welt під назвою Бути відкритими, незважаючи на минуле. В редакції статтю назвали баченням Путіна на історію Європи.

Так, російський президент назвав Революцію гідності «антиконституційним збройним переворотом».

«З цього все і почалося. Навіщо потрібно було це робити? Тоді чинний президент Янукович вже погодився з усіма вимогами опозиції. Навіщо США організували переворот, а країни Європи — безвольно його підтримали, спровокувавши розкол в самій Україні і вихід Криму з її складу?», — написав він.

За словами Путіна, багато країн нібито були поставлені перед штучним вибором — бути або з колективним Заходом, або з Росією.

«Фактично це був ультиматум. До яких наслідків призвела така агресивна політика, ми бачимо на прикладі «української трагедії 2014 року», — вважає він.

Також Путін заявив, що розширення НАТО на схід і вступ туди низки колишніх радянських республік поховало надії на континент без розділових ліній.

«Наша спільна і безперечна мета — забезпечити континентальну безпеку без розділових ліній, єдиний простір рівноправного співробітництва і загального розвитку в ім’я процвітання Європи та світу в цілому», — наголосив Путін.

На його думку, для становлення єдиної Європи колосальну роль зіграло історичне примирення російського народу і німців.

Путін додав, що Росія виступає за відновлення партнерства з Європою — процвітання і безпека Європи можливі лише спільними зусиллями всіх країн, включаючи Росію.

Водночас він зазначив, що зараз наростає напруженість, реальними стають ризики нової гонки озброєнь.

Нагадаємо, раніше Путін заявляв, що США грубо і нахабно обдурили Росію під час Євромайдану в Україні. За його словами, тоді Вашингтон звернувся до Москви з проханням вплинути на Віктора Януковича, щоб він не застосовував армію проти протестувальників. Росія погодилася, а через день в Україні «відбувся державний переворот».

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар