0.7 C
Киев
19.12.2020
Новини світу

Рада Європи стурбована «справою Гонгадзе»

Рада Європи стурбована "справою Гонгадзе"

Гонгадзе зник у Києві в 2000 році

Члени комітету висловили сподівання, що провадження буде швидко завершено, тоді як воно вже три роки чекає розгляду у Верховному суді.

Комітет міністрів Ради Європи висловив стурбованість через незавершене Україною розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це в четвер, 3 грудня, повідомляє Європейська правда з посиланням на рішення КМРЄ.

«Комітет з глибоким занепокоєнням зазначає, що через 20 років після викрадення і вбивства Гонгадзе провадження у справі ще не завершено, і не було досягнуто відчутного прогресу ні в завершенні касаційного провадження у справі Пукача, одного з винних у вбивстві, ні в кримінальному розслідуванні за фактом підбурювання та організації вбивства», — йдеться в рішенні КМРЄ.

КМРЄ також «наполегливо закликав владу забезпечити якнайшвидше завершення розслідування» за фактом підбурювання та організації вбивства відповідно до стандартів Конвенції з прав людини.

Комітет закликав українську владу надати детальну інформацію про стан і очікувані терміни розслідування, беручи до уваги, серед іншого, передачу справи Державному бюро розслідувань.

На попередньому розгляді цієї справи в листопаді 2019 року Комітет міністрів РЄ висловив розчарування, що після 18 років розслідування обставин загибелі журналіста Георгія Гонгадзе організатори і замовники вбивства досі не виявлені.

Також європейські політики звернули увагу на загальну ситуацію з розслідуванням справ щодо вбивств журналістів в країні.

Комітет зобов’язав українську владу використовувати попереджувальні підходи при розгляді загроз і злочинів проти осіб, які здійснюють своє право на свободу вираження поглядів.

Нагадаємо, вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе сталося у вересні 2000 року. Похорон убитого журналіста відбувся 22 березня 2016 року в Києві. Замовники вбивства досі не встановлені.

У січні 2016 року Апеляційний суд Києва визнав законним довічний вирок колишньому генералу МВС Олексію Пукачу за вбивство Гонгадзе, який виніс 9 січня 2013 року Печерський райсуд Києва.

Також повідомлялося, що Генеральний прокурор не має юридичних доказів того, що другий президент України Леонід Кучма давав вказівки вбити журналіста Георгія Гонгадзе.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар