18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини України

Рада надала культурі і туризму податкові преференції

Рада надала культурі і туризму податкові преференції

Фото: Корреспондент.net Рада ввела податкові преференції для креативних індустрій

Закон покликаний не допустити стагнацію індустрій, а також зберегти робочі місця і створити нові.

Закон про надання держпідтримки культурі, туризму і креативним індустріям у другому читанні підтримали 293 депутати Верховної Ради на засіданні в середу, 4 листопада.

«Метою проекту закону є впровадження податкових механізмів для надання державної підтримки сфер культури, туризму і сектора креативних індустрій з метою недопущення їхньої стагнації для збереження і створення нових робочих місць», — сказано в пояснювальній записці.

Документ вносить зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, передбачено звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств юридичних осіб та податком на доходи фізичних осіб громадян доходи у вигляді цільових культурних грантів, що надаються на безоплатній та безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проекту або програми в сферах культури, туризму і в секторі креативних індустрій в порядку, встановленому законом.

Крім того, законом передбачено звільнити від оподаткування податком на доходи фізосіб суми отриманих фізособами, ФОПами і особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, культурних грантів за умови їхнього повного і цільового використання, передбачивши, що в разі неповного використання такого гранту, суми якого повернуті надавачу, або його нецільового використання такі суми визнаються доходом і підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Нагадаємо, що раніше ВР дозволила зайняти 557 млн грн на боротьбу з COVID. Крім лабораторного обладнання за ці гроші планується закупівля витратних матеріалів, тест-систем та холодильного обладнання для лабораторних центрів в рамках боротьби з COVID-19.

Також повідомлялося, що Рада відклала введення касових апаратів для ФОП. Введення касових апаратів для фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування відклали до 2022 року.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар