12 C
Киев
18.05.2021
Новини України

Рада схвалила електронне правосуддя

Рада схвалила електронне правосуддя

Фото: rada.gov.ua В Україні мають намір перевести суди в смартфон

Депутати підтримали поетапний запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

 

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 27 квітня, прийняла в другому читанні законопроект №3985 про поетапний запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Впровадження електронного правосуддя підтримав 261 нардеп.

 

 

 

ЄСІТС — це організаційно-технічна система, що забезпечує функціонування електронного судочинства в Україні.

 

Окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя в газеті Голос України і на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля).

 

«Суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи в паперовій або електронній формі в порядку, визначеному положенням про ЄСІТС і / або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів)», — говорить закон.

 

Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні з’явиться «суд у смартфоні». Цей законопроект підтримали 272 нардепи.

 

У законі прописали створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування. Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів і інформації в кримінальних процесах.

 

Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав і інтересів.

 

Підписані й узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі і їх копії в електронній та паперовій формі визнаватимуть як оригінали.

 

Несанкціоноване втручання в роботу «суду в смартфоні» підлягатиме покаранню.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар