18.8 C
Киев
02.07.2021
Новини України

Рада схвалила закон про корінні народи

Рада схвалила закон про корінні народи

Фото: facebook.com/sluganarodu.official Рада схвалила закон Зеленського про корінні народи

Корінними народами в Україні визнали кримських татар, караїмів і кримчаків. Закон забороняє заперечувати їхню етнічну приналежність або етнічну самобутність.

 

Верховна Рада схвалила закон президента Володимира Зеленського про корінні народи, який визнає такими народами кримських татар, караїмів і кримчаків. Відповідний закон підтримали 325 нардепів на засіданні в четвер, 1 липня.

 

Закон визначає поняття «корінний народ України» як автохтонну етнічну спільність, що сформувалася на території України, що є носієм самобутньої мови і культури, що має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, яка усвідомлює себе корінним народом України, що становить етнічну меншину в складі її населення і не має власного державного утворення за межами нашої країни.

 

«Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки», — зазначено в документі.

 

Закон забороняє заперечувати етнічну приналежність або етнічну самобутність корінних народів України. Корінні народи мають право на самовизначення, на рівний правовий захист, на власну національну символіку і порядок її застосування з дотриманням законів України, а також право передавати майбутнім поколінням свою історію, мову, традиції, писемність і літературу.

 

Їм також надали право на створення власних навчальних закладів або співпрацю з іншими закладами для забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури та навчання мовою корінного народу.

 

«Держава гарантує можливість вивчення мов корінних народів України», — сказано в законі.

 

Нарешті, представникам корінних народів дали право представляти Україну на міжнародній арені у складі українських делегацій, а також у міжнародних переговорах, що стосуються прав корінних народів.

 

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін порівняв законопроект про права корінних народів з ідеями нацистської Німеччини. В Офісі президента вважають таке порівняння дивним.

 

МЗС: Закон про корінні народи не порушує норм ООН

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар