Рада ухвалила за основу Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

Рада ухвалила за основу Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки

Рада ухвалила за основу Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки

Верховна Рада


Фото з відкритих джерел

За відповідне рішення проголосували 320 нардепів

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за Антикорупційну стратегію України на найближчі п’ять років. Про це йшлося під час пленарного засідання парламенту. Трансляцію веде телеканал ZIK.

Відповідний законопроєкт набрав 320 голосів народних депутатів із 225 необхідних.

Відомо, що документом пропонується затвердити Антикорупційну стратегію на 2020-2024 рр. Стратегія містить 4 розділи, перший із яких присвячений концепції формування антикорупційної політики в Україні. Інші частини документа мають опис певних проблем і очікування результатів.

При цьому в пояснювальній записці зазначається, що стратегія базується на об’єднанні підходів з удосконалення загальної системи запобігання і протидії корупції, а також мінімізації корупції в найбільш пріоритетних сферах. Останнє пропонується досягнути за рахунок проведення галузевих реформ.

Також у законопроєкті передбачено передачу розробки проектів стратегії, а також їх координацію та оцінку Національному агентству з питань запобігання корупції.

Наразі пропонується оптимізувати функції держави та місцевого самоврядування шляхом усунення дублювання повноважень різними органами та тимчасового припинення реалізації малоефективних повноважень. Крім того, передбачена цифрова трансформація реалізації повноважень органами влади, прозорість діяльності та відкритість даних. Водночас у документі йдеться про необхідність забезпечення невідворотності юридичної відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.

Нагадаємо, нещодавно з’явився законопроєкт, яким пропонується відновити права НАЗК, котрі раніше скасував Конституційний суд. Відповідний документ підготував голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Источник

Залишити коментар