Рада ухвалить окремий законопроєкт для врегулювання ситуації із КСУ та відновлення е-декларування, - Разумков
17.6 C
Киев
28.09.2022
Політика

Рада ухвалить окремий законопроєкт для врегулювання ситуації із КСУ та відновлення е-декларування, — Разумков

Рада ухвалить окремий законопроєкт для врегулювання ситуації із КСУ та відновлення е-декларування, - Разумков

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков
Фото з відкритих джерел

Спікер ВР переконаний, що прийняття остаточного закону повинно бути консолідованим

Верховна Рада України прийме окремий законопроєкт, щоб врегулювати ситуацію з Конституційним судом і організувати роботу антикорупційних органів. Про це повідомляє PavlovskyNews.

За словами спікера ВРУ Дмитра Разумкова, сьогодні в парламенті повинен бути зареєстрований законопроєкт, що відновить електронне декларування. 

Як зазначається, вирішення ситуації з роботою антикорупційних органів вже обговорили фракції. Разумков переконаний, що прийняття остаточного закону повинно бути консолідованим, а процедуру потрібно завершити до кінця пленарного тижня.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

 

 

Источник

Залишити коментар